Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kişisel bakım yaparken kaynakları nasıl kullanmalıyız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Kişisel bakım yaparken kullanılan kaynaklar Kişisel bakım yaparken hangi kaynakları kullanmalıyız Kişisel bakım yaparken
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 13      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kişisel bakım yaparken kaynakları nasıl kullanmalıyız

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kişisel Bakım Yaparken Kaynakları Verimli Kullanma

  Suyu gereksiz yere akıtmayın
  Tıraş olurken ve dişlerinizi fırçalarken suyu kapatın. Bir kişi günde bir kez ortalama 3 dakika boyunca suyu kapatmadan tıraş olursa, yılda 10 ton su harcar. Yine aynı şekilde bir kişinin günde iki kez 1 dakika boyunca suyu kapatmadan diş fırçalaması yılda 8 ton su israfına neden olur.

  Banyo yerine duş yüzde 25 su tasarrufu sağlıyor
  Banyo yaparken 120-150 litre su tüketilirken, duş alırken yalnızca 40-60 litre su harcanır. Bu da her duşta ortalama yüzde 25 tasarruf anlamına geliyor. Haftada bir kez bile küveti doldurmak yılda 7.4 ton su harcamanıza neden oluyor. 4 kişilik bir ailenin her ferdinin duş süresini 1 dakika kısaltmasıyla yılda 18 ton su kurtarılmış oluyor. Ayrıca duş esnasında vücudunuzu veya saçınızı sabunlarken/şampuanlarken suyu açık tutmamaya özen gösterin.

  Ekonomik duş başlıkları su tüketimini yarıya indiriyor
  Suyu daha iyi püskürten, ekonomik duş başlıklarını tercih etmek de bir başka önlem… Klasik duş başlıkları dakikada ortalama 15-20 litre su akıtırken, düşük akımlı aeratörlü duş başlıkları dakikada 9-10 litre su tüketir. Böylece 5 -6 dakikalık duş esnasında 90-120 litre sıcak su yerine, 45-60 litre sıcak su kullanmış olursunuz. Ayrıca klasik musluklar yerine kolay açılıp kapanan musluklar kullanmak da su tüketimini yüzde 25 azaltıyor.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş