Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bazal vücut ısısı ölçerek hamile kalmak Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hamile kalmak için en uygun yaş Hamile kalmak için dua Hamile kalmak için ne

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hamile kalmak için vücut ısısı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hamile Kalmak İçin Vücut Isısı Yöntemi
  BİR kadının vücut ısısı, hormonların tesiri altında aylık devre için de değişir. Aylık devrenin birinci yarısında, yumurtlamadan ön-ce ısı düşüktür. Genellikle 37°nin altındadır (36°6-36V). Yumurtlama-dan sonra, yeni bir hormon ifrazatı meydana geldiğinden ısı yükse-lir: Birkaç dizyem çıkar (3 - 5 dizyem), birkaç gün içinde de ikinci bir seviyeye çıkar ve genellikle 37° de veya biraz üstünde (37° - 37°2) du-rur. Isı bu yüksek seviyede 10 -12 gün, yeni adet oluşuna ka-dar kalır. Aybaşının başlamasıyla ısı tekrar eski seviyesine iner
  Bu aylık devrenin iki safhası arasındaki ısı değişimi yumurtlamanın zamanını belirtir. Yumurtlama ısının yükselmesinden hemen evvel başlar. Kendi verimli devrenizi bulabilmeniz için: Her sabah aç kar-nına, aynı derece ile ve aynı saatte, yataktan kalkmadan (en ufak bir hareket ısının birkaç dizyem çıkmasına sebep olur) makattan vü-cudunuzun ısısını ölçün. Dereceyi üç dakika tutun. Çizeceğiniz gra-fik tablosundaki eğri üzerinde yumurtlama tarihini not edin. Böyle-ce bu tarihin iki gün önce ve iki gün sonrası sizin verimli devreniz olacaktır.
  Muntazam aylık devrelerde, yumurtlama her zaman aynı tarih-te meydana gelir. Aylık devreniz muntazamsa, iyice emin olmak için arka arkaya bir iki ay ısınızı kontrol etmeniz yumurtlama tarihini ke-sin olarak bilmenizi sağlar.
  Tersine, aylık devreniz muntazam değilse, yumurtlama tarihi de-ğişebilir. Bu durumda yumurtlama tarihini bilmek için her ay ısınızı kontrol etmeniz gerekir.
  Grafiğinizdeki eğriler anormallikler gösterebilir. Bunun en önem-lisi ısı değişikliği meydana gelmediği zamandır. Isı düşük olabileceği gibi 37*nin üzerinde 10-12 gün kalabilir. Bu anormallikler, hormon-ların kötü çalışmasından gelir. Eğri anormal bir durum gösterirse der-hal bunu doktorunuza bildirmeniz gerekir.
  Yaşın hamile kalabilmekte etkisi nedir? Teorik olarak, yumurtlama olduğu müddetçe hamile kalınabilir. Bu, aybaşının kesilmesine kadar (menopoz) sürer. Pratik olarak 30 yaşından itibaren bir kadı-nın verimliliği tedricen azalır.
  Doktorunuz, menfi bir karar verip kısırlık durumunu tespit etse bile yine de bütün ümidiniz kaybolmuş değildir. Kısırlık birçok se-beplerden olur. Bunlardan birçoğu tedavi edilebilir. Durumunuzla il-gili bir tedavi gördükten sonra, bir çocuk beklemeniz pekâlâ müm-kündür 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş