Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

en küçük denizimiz hangisidir ve nerededir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Güneş sisteminde bulunan en küçük gezegen hangisidir? Küçük Kerkenez Küçük Kerkenez Özellikleri Nelerdir -

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Post En küçük denizimiz hangisidir ve nerededir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  En küçük denizimiz hangisidir ve nerededir

  Dünyanın en küçük deniz soru üzerine anlaşmazlık bir bit vardır. Doğru tanıma ya da herhangi verilmez dünyanın bazı bölgelerinde kıyı bölgelerinde birçok deniz vardır. Coğrafyacılar su kütlelerinin bir deniz ya da değil gibi tanımak için ilgili farklılıklar var. Küçük olan deniz ile ilgili görüşünü bir fark vardır. Bununla birlikte, birçok coğrafyacılar kabul ve Marmara Denizi dünyanın en küçük deniz olarak tanımak. Marmara Denizi

  Bu deniz, bir iç deniz olarak sınıflandırılır ve birçok kişi tarafından dünyanın en küçük deniz olarak kabul edilir
  . Karadeniz ve Ege Denizi arasında bağlantı olarak hizmet vermektedir. Türkiye'nin Asya ve Avrupa bölgelerinden ayırır. 11.350 kilometrekarelik bir alana sahiptir ve 80 kilometre, 280 kilometre boyunca. Maksimum derinliği 1370 metre.
  Antik Adı


  Marmara Denizi, eski çağlardan beri bilinmektedir
  . Aslında bu bile klasik antik çok eskilere kadar uzanan bir ismi vardır. Eski Yunan adı 'yanlısı' yani 'önce' ve deniz anlamına gelir 'pont' türetilmiş Propontis. Eski Yunanlılar, o günlerde Karadeniz almak için, bu antik deniz yoluyla yelken kullandı.
  Bu deniz, mitolojide ölümsüzleştirdi antik Yunan isim de vardır. Argonauts zaten Propontis meydana gelen bir fırtına nedeniyle bıraktığı adaya geri tahrik olduğunu söyledi. Sonra, Yunan kahramanlar Jason ya da Herakles ya önceki fırtınadan sonra Cyzicus adında bir kralı öldürmek için başardık. Kral Cyzicus böylece o öldüğü savaş presipite Pelasgia düşmanları Argonauts zannettiğini söyledi.

  Coğrafya


  Marmara Denizi, Boğaziçi Boğazı ile Karadeniz'e bağlanır
  . Öte yandan, Çanakkale Boğazı ile Ege Denizi'ne bağlanır. Bu ortalama her bin için yaklaşık 22 parça tuzluluk vardır. Bu konuda dünya denizlerinin en tuzluluk ortalama üçte iki. Ancak, deniz altına dalış gibi su tuzluluk her bin için 38 parça arttırır. Denizin dibinden Bu tuzluluk su yüzeyine transfer almaz.
  Marmara Denizi, dünyanın en küçük bir deniz olduğu söylenir, oldukça farklı iki ada grubu vardır. İlk grup, öncelikle Kızıl Adaları olarak da bilinen bu tesis alanlarından oluşmaktadır. Adalar ikinci grup, mermer, kayrak, ve granit siteleri taş ocağı olarak kullanılır. Adı Marmara Denizi 'mermer' olarak çevrilmiş olan Yunan Marmaros geliyor.

  Yerler ve Etkinlikler | Etiketler: yer , deniz , boyut , küçük deniz , dünyanın en küçük iç deniz nedir?
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  En küçük denizimiz hangisidir


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş