Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Babilin ekonomisi hakkında bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Libyanın Ekonomisi hakkında bilgi, Libayada ekonomi nasıl Kanadanın Ekonomisi, Kanada ekonomisi hakkında bilgi Kamerunun ekonomisi
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. murat131
  Sponsorlu Bağlantılar


  Exclamation Babilin ekonomisi hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Babillerin ekonomi hayatı ile Babil ve Friglerin dünya uygarlığına katkıları nedir?
  Merhaba,uygarlıklarla ilgili bir ödevim vardı çoğunu buldum ama sadece 3 tane soru kaldı bunları bulamadım yardımcı olur musunuz?

  1. Babillerin ekonomik faaliyetleri nelerdir?
  2. Babillilerin dünya uygarlığına katkısı nelerdir?
  3. Friglerin dünya uygarlığına katkısı nelerdir?

  BABİL İMPARATORLUĞU İLK DEVLETLER ve İLK VE SON BABİL DEVLETİ
  Eski Orta Doğu Mezopotamya imparatorluğu olup MÖ. 4000 ilâ 500 yıllarına kadar sürmüş olan, merkezi bugünkü Irak’ın Bağdat şehrinin güneyine düşen bir yerde kurulmuş muhteşem ve efsanevî bir Krallığın adıdır.
  Kurulduğu devirlerde bu krallık iki kısımdan ibaretti: Kuzey memleketlerine AKKAT ve Güney memleketlerine Sümer adı veriliyordu.

  TARİH ÖNCESİ KÜLTÜRÜ
  Tarih öncesi kültürü itibarıyla ilk kültür ERİDU kültürü olup (MÖ. 4000), sulama ve ziraat ile iştigal eden bu kültür sonraları yerini UBAİD kültürüne (MÖ. 3900-3500) bırakmış olup, Kutsal Kitaplardaki Tufan hadisesi lokal olmakla birlikte bu devire rastlar.
  UBAİD kültüründen sonra URUK veya ERECH kültürü ortaya çıkmış ve bu devirde mozaik kaplı sütunlu mabetler ve bilhassa ZİGGURAT denilen tipik Sümer mabetleri inşa edilmiştir. Yine bu devirde çivi yazısı icat edilmiştir. (MÖ. 3000-2700) 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş