Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yatak odalarında niçin çiçek bulundurmamalıyız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Gece yatak odamızda neden çiçek bulundurmamalıyız çiçekler gece ne yapar yatak odalarında niçin çiçek bulundurmamalıyız
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 160      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Yatak odalarında niçin çiçek bulundurmamalıyız

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Evimizdeki bitkiler veya süs çiçekleri solunumlarında gündüzleri havadaki karbondioksiti alarak oksijen verirler ama geceleri ise bizim gibi oksijen alarak karbondioksit verirler. Bu nedenle de çiçeklerle aynı odada uyumanın. havadaki oksijen azalacağı için zararlı olabileceği konusunda genel bir inanış vardır.

  Havalandırılmayan odalarda bulunan çiçekler, kişide üst solunum yolları hastalıkları başta olmak üzere, birçok enfeksiyon hastalıklarına yol açabilir. Bunun için çiçek sevenlerin yatak odalarında canlı çiçekler bulundurulmamalıdır.
  Bitkilerde fotosentez gece başlar ve bu sürede, odada bulunan bitki, karbonmonoksit verdiği için, odanın havası kirlenebilir. Bu kişide olumsuz sonuçlar doğurabilir. Çiçeklerin yatak odalarında bulunmamasına dikkat edilmelidir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Çünkü bitkiler içine oksijen çeker.sabahları oksijen alırlar akşam ise oksijeni verirler.yanibizim alcağımız oksijeni onlar alırlar.


 5. Kayıtsız Üye

  bizim alacağımız oksijeni onlar alır


 6. Kayıtsız Üye

  Bizim aldiğimiz temiz havayı alıp kirli kavayı odaya verdiği için yatak odalarında çiçek bulundurmamalıyız.


 7. Misafir Üye

  sabahları oksijen verir karbondiyoksit alır. akşamları tam tersini yapar karbondiyoksidi verir oksijeni alır bu yüzden bitkileri akşam odamızda bulundurmamalıyız


 8. Misafir Üye

  ödevime çok yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim


 9. Misafir Üye

  aradığım bütün bilgiler burada hepsi kısa ve uygun muhteşem


 10. Misafir Üye

  Gerçekten mi çünkü anneannem senelerde beri yatak odasında çiçek bulunduruyor


 11. Misafir Üye

  Çiçekleri birçoğumuz çok sever ve evimizde bulundururuz. çiçekler gündüzleri fotosentez yaparak ortama oksijen verirler. Ya geceleri? geceleri fotosentez değil solunum yaparlar ve ortama karbondioksit verirler.Bu nedenle yattığımız odada çiçek bulundurmak sakıncalıdır.


  Evimizdeki bitkiler veya süs çiçekleri solunumlarında gündüzleri havadaki karbondioksiti alarak oksijen verirler ama geceleri ise bizim gibi oksijen alarak karbondioksit verirler. Bu nedenle de çiçeklerle aynı odada uyumanın, havadaki oksijen azalacağı için zararlı olabileceği konusunda genel bir inanış vardır. Aslında bu doğrudur ama sanıldığı kadar tehlikeli değildir.
  Konuyu daha iyi anlamamız için bir bitkinin aynı anda yaptığı iki işi bilmemiz lazım. Birincisi hücrelerin nefes alışı, ikincisi de ışık ve klorofil özümlemesi diye de adlandırılan fotosentezdir. Bu iki olay tamamen birbirinden farklı, iki ayrı işlemdir.
  Tüm canlı hücrelerde olduğu gibi bitki hücrelerinin de yaşayabilmeleri için havadaki oksijene ihtiyaçları vardır. Havadan nefes yolu ile aldıkları oksijenle şeker gibi gıda moleküllerini yakarlar, enerji kazanırlar. Bu, gündüz ve gece yaşamları boyunca durmaksızın devam eder.
  Bitkilerin yapraklarındaki hücreler aynı zamanda gündüzleri ışıkla birlikte fotosentez işlemini gerçekleştirirler. Yani bitki gündüzleri her iki işlemi birlikte yaparken geceleri sadece nefes almaya devam eder. Fotosentez işleminde bitkiler havadan karbondioksiti alıp oksijen verirler. Ancak hücreler buradan çıkan oksijeni nefes almada tekrar kullanırlarken, nefes verişteki karbondioksiti de fotosentezde kullanırlar.
  Ortalama yetişkin bir insan, hareketsiz durumda bir dakikada 15, bir günde 20 bin kez nefes alır. Her solumada yarım litre hava ciğerlerine girer. Yani dakikada 7-8 litre havayı ciğerlerine çeker ve tekrar verir. Bu, günde 11 bin litre hava demektir. Aslında nefes alırken havadan oksijen alıp karbondioksit veririz ifadesi de tam doğru değildir.
  Aldığımız havada hem oksijen vardır, hem de karbondioksit. Verdiğimizde de aynı şekildedir ama oranları değişiktir. Ciğerlerimize aldığımız havadaki oksijen oranı yüzde 21 iken dışarı verdiğimizdekinde yüzde 16′dır. Yani her nefeste aldığımız havanın yüzde 5-6’sı vücudumuzda oksijen olarak kullanılır. Dolayısıyla havadan aldığımız günlük oksijen miktarı ortalama 570 litre civarındadır.
  Gündüzleri yeterli ışık altında, bitkilerdeki fotosentez işlemi, bitkinin nefes almasından daha yoğundur. Yani ortaya fazladan oksijen çıkar ve gündüzleri odanızdaki havadaki oksijen miktarını artırırlar. Geceleri ışık olmadığından ve karanlıkta fotosentez işlemi yapılamadığından, nefes almaya devam eden bitkilerden çıkan karbondioksit miktarı daha çoktur.
  Evlerimizdeki bitkilerin veya süs çiçeklerinin gündüz çıkar-dıkları fazla oksijen ve gece verdikleri karbondioksit miktarı, insanın soluduğu havanın içindeki oksijen miktarı yanında o kadar azdır ki sağlığımızı etkileyebilmesi mümkün değildir.


 12. Misafir Üye

  İlk baş size çok teşekkür ederim.Ödevimde çok lazım oldu.Ve nedendiyse hepsi doğru.Evet yatak odalarında çiçek bulundurmamalıyız,odadayken onlar bizim gibi oksijen alır karbondioksit verirler.Böylece odadaki oksijen azalır ve bu zararlıd
  ır.Herkeze bu bilgileri tavsiye ederim FORUMLOR,DA TEŞEKKÜR EDERİMMM...

  SEVGİLER ZEYNEP ...


 13. Misafir Üye

  harika bir sitesiniz bana çok yardımcı oldunuz teşekürler sizlere ve bu siteyi kuranlara


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş