Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kıyamet neden kopacak ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Kıyamet kadir gecesinde mi kopacak Kıyamet ne zaman kopacak Kıyamet ramazan ayında mı kopacak Kıyamet Nedir,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kıyamet neden kopacak

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Peygamberimiz ( a.s.m)’in kıyametin akşam vaktinde kopacağını belirtmiştir.

  Hüreyre'den rivayet edilen bir hadiste : "Üzerine güneş doğan günlerin en hayırlısı Cum'a günüdür: Âdem (a.s.) o gün yaratıldı, o gün Cennet'e girdi, yine o gün Cennet'ten çıkarıldı. Bir de kıyamet Cum'a günü kopacaktır." buyurulmuştur. (Müslim, Cumua, 5)
  Peygamber efendimiz ( a.s.m ) “Biz şu anda ikindi vaktindeyiz. Kıyamet akşam vakti Kopacaktır” diye buyurmaktadır. Bunun hakikati ise şöyledir.
  Gün, sene, insan ve kainat birbirini hatırlatır, birbirinin numunesidir. yani bu dört şeyde hemen hemen aynı şeyler zuhur etmektedir. Mesela;
  gün, sabah vakti doğarken, senenin sabahı da bahar vaktidir, insan da ana rahminde, kainat ise 6 günlük yaratılış safhasından 1. gününde doğmaktadır.
  Günün öğle zamanı ise, senenin yaz ortasını, insan ömrünün gençliğini, kainatın da İnsanın yaratılmasının vaktini hatırlatır.
  günün İkindi vakti de, senede yazın son demlerini, insan ömründe ihtiyarlık vaktini ve kainatta da ahirzaman Peygamberi ( a.s.m )nin dünyaya teşrifleri zamanını hatırlatır.
  Akşam vakti ise, senede güzü, insanın ölümünü, kainatın tahribi olan kıyameti andırır.
  Bundan dolayı, kıyametin akşam vaktinde kopması, günün akşam vakti olarak değilde, kainatın akşam vakti olarak anlaşılması gerekir.
  Selam ve dua ile... 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş