Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Böbrek üstü bezleri neden fazla çalışır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Böbrek üstü bezleri hastalıkları belirtileri Böbrek üstü bezleri ne işe yarar Böbrek üstü bezleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Böbrek üstü bezleri neden fazla çalışır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması nedir, böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması hakkında  Böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması nedir, böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması hakkındaAşırı çalışma bezin iç bölümüyle ilgili olabilir. Bu durumda medüllosürrenalom yada feokromositom adını taşıyan bir ur söz konusudur.

  Urun varlığı ise tansiyonun son derece yükselmesi, şiddetli kansızlık, iç sıkıntısı, kusmalar ve kalp çırpıntısı gibi karmaşık belirtili kriz lerle anlaşılır. Krizler sıklaşır ve hasta bir kriz sırasında beyin kanaması yada akciğerde ivegen ödem nedeniyle ölür.

  Bu zararsız urun alınması günümüzde artık bir zorluk göstermemekte ve hasta ne kadar genç ise, o kadar tam bir iyileşme sağlanmaktadır.

  Kabuk bölümü salgılarının çok oluşu nedeniyle bu bölümdeki bir aşırı çalışma çok çeşitli durumlara yolaçabilir. Kabuğun aşırı çalışması halinde ortaya çıkan belirtiler çoğu zaman karmaşık bir nitelik gösterirler. Ağır basan belirtiye göre başlıca şu durumlar saptanabilir.

  1- Cinsel organ böbreküstü bezi belirtileri: Bazen 30 ile 45 yaşlar arasındaki kadında erkekleşme biçiminde adet kesilmesi, deride aşırı kıllanma, klitorisin irileşmesi, şişmanlama, kas sertleşmesi ve ses kalınlaşması yada klitorisi bir penisi andıracak kadar anormal gelişmiş bir genç kızda yalancı erdişilik biçiminde ortaya çıkarlar. Yalancı erdişilik gösteren genç kızda, daha sonra, erkeksi cinsel özellikler büyük dudakların bir erbezi torbasına benzemesi belirir.

  2- Aldosteronun aşırı salgılanması yada con hastalığı: Aldosteron sodyurjıun soğurulmasını ve potasyumun atılmasını sağlar. Salgılanışındaki düzensizlikler karaciğer, kalp yada böbrek hastalıklarından ileri gelebilir. Birincil bir hastalık söz konusu olduğu zaman, aşırı aldosteron salgılanmasına genellikle zararsız bir ur yolaçar.

  Bu urun ortaya çıkardığı belirtiler tansiyon yükselmesi, susama, çok işeme ve tetani krizlerine benzer kas felci nöbetleri olarak sıralanabilir. Urun alınması uygulamada düşünülebilecek tek tedavi biçimi olup son derece iyi sonuçlar verir.
  böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması, böbrek üstü bezlerinin fazla çalışmasının belirtileri, böbrek üstü bezlerinin çalışmaması, böbreklerin hızlı çalışması, böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması zararları, böbrek üstü bezinin fazla çalışması, gebelikte böbreküstü bezlerinin az çalışması, böbrek üstü kalınlaşması, böbreküstü bezinin fazla çalışması, böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması belirtileri, böbrek üstü bezlerinin az çalışması, böbrek üstü bezlerinin çok çalışması, göbek ustu kalınlasma, bebeklerde böbrek üstü bezinin çalışmaması 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş