Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kesir günlük hayatımızda nerelerde kullanılır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Mıknatıs Günlük Hayatımızda Nerelerde Kullanılır Kesir Sayıları Günlük Hayatta Nasıl Ve Nerelerde Kullanılır Kesirler Günlük
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 53      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Lightbulb Kesir Günlük Hayatımızda Nerelerde Kullanılır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kilo ve litre ile Marketlerde satın alınan tüm ürünlerin miktarları ondalık kesir olarak ifade edilir. Çünkü Tam sayılı olarak verilirken Bazı sorunlara neden olabilir. Paketleme rekabet veya ürün çeşitliliği bakımından ihtihaç duyulmaktadır.

  1,5 L Kola
  1,25 kilo elma
  0,5 domates salçası vs.


 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Kesir Günlük Hayatımızda Nerelerde Kullanılır

  Kesir sayılar günlük hayatta nerelerde kullanılır ve kesirli sayıların hayatımızdaki yeri ve önemi. Kesir sayılar genellikle alış veriş işlerinde kullanılır. Örneğin bir lokantaya döner yemeye gittiğimizde kesir sayı kullanarak yarım ekmek döner isteriz. Bunun matematiksel gösterimi ise 1/2′dir.

  Yada bir kumaş almaya gittiğimizde yarım top kumaş alacağım deriz. Aynı şekilde buda matematiksel terim olarak 1/2 ile gösterilir. Matematik ve geometri derslerinde sıklıkla kullandığımız kesirler günlük hayattada karşımıza sıkça çıkar. Yada kokoreç severler çok iyi bilir ki çeyrek ekmek kokereç ençok satılanıdır. Bunu ise 1/4 ile gösteririz.

  Kesir sayıları sıkça kullanan bir diğer meslek dalı ise marangozlardır. Marangozlar ölçüm yaparak işlemler yaptıkları için sıklıkla kesirli sayılardan faydalanır.


 5. Kayıtsız Üye

  aslında bilineblir bişeyde yapmışcasına araştrma bahanesi


 6. Kayıtsız Üye

  işime yaradı bu konu saolun


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş