Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

hadım cezası ne demektir , nasıl uygulanır kısaca açıklarmısınız lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hitap etmek ne demek Saçını süpürge etmek ne demek Azat
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Misafir Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hadım Cezası Nedir, Hadım Etmek Ne Demek

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hadım Cezası Nedir, Hadım Etmek Ne Demek

  Hadım cezası özellikle cinsel suçlarda uygulanan bir ceza yöntemidir.. Kimyasal ilaçlar ile erkeklik ve cinsel fonksiyonlar kalıcı olarak devredışı bırakılır ve bir daha hiçbir şekilde cinsel ilişki kuramaz hadım edilen kişi..

  Benzer şekilde cinselliğin devredışı kalması ile aynı zamanda cinsel libido,saldırganlık vb durumlar da ortadan kalkar..1930'lu yıllarda avrupa ve amerika'da sadece tecavüzcüler değil azılı katiller ve iflah olmaz deliler de bu ceza yöntemi ile ''süt dökmüş kediye'' dönüştürülmüştür..
  Kaynak: uludagsozluk.com

  Eski Dönemlerde Hadım Cezası Nasıl Uygulanırdı ?

  Kaynaklar hadım edilme yöntemleri konusunda ayrıntılı bilgilere yer vermemiştir. Günümüze kadar ele geçen bazı kaynaklarda görülüyor ki; hadım edilme konusunu işleyenler çoğu kez takma isimlerle yazılarını yazmışlardır. Ancak; yine de 3 çeşit hadım edilme yöntemini yazılı bazı kaynaklardan edindim.

  Sandalı veya Tamamen Tıraşlı: Organlar tek bir harekette, keskin bir bıçak yardımıyla tamamen kesilir. Teneke ve ahşap bir tüp üret raya sokulur. Yaraya kaynar yağ dökülür ve hasta taze tezek yığınına yatırılır. Yiyecek olarak süt verilir. Eğer hadım edilen kişi genç birisi ise çoğu kez yaşar.
  Penisi Kesilen Hadım: Cinsel ilişki ve döl verme yeteneği yerindedir, fakat penisi yoktur.
  Hadım: Testisleri kesilmiş veya ezilmiş, burulmuş olan klasik Thlibias ve Semivir.

  Kullanılan yöntemler ülkelerde farklılık göstermez. Çin’de, Mısır’da ve Osmanlı’da. Farklılık ise kanamanın nasıl durdurulacağındadır.

  Operasyon Nasıl Yapılırdı; Erkeğin göbeğinin hemen alt kısmı ve bacakların baldır kısmı, beyaz bandajlarla sarılır. Sırt üstü yatmış olan hadım adayının, üzerinde operasyon yapılacak olan bölgeleri acı biber karıştırılmış su ile üç kez yıkanır. Orak benzeri bir kesici ile hem testisler hem de penis mümkün olduğunca dipten kesilir. Hadım etme işlemi yapılmış olduğundan penis kökündeki kanala gümüş bir iğne veya metal çubuk sokulur. Daha sonra yara soğuk su içine yatırılmış kağıt ile dikkatlice sarılır. Bandajlama sonrası hadım, iki adet “bıçakçı” yardımıyla birkaç saat yürütülür ve daha sonra yatırılır. Hasta tuvalet ihtiyacını gideremeyeceği için 3 gün boyunca sıvı verilmez. Üç gün sonra bandajlar açılır ve tüp çıkartılır. Hasta idrarını yaparken kanama olmaz ise sorun kalmamış demektir. Aksi takdirde kanallar şişmiş demektir. Ve hasta ölür.
  Kaynak: uzmanportal.com 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş