Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın en büyük yatları Dünyanın en büyük süperyatları Superyachts yıllığında yer alan dünyanın en büyük 10 Süperyat'ını sizler için derledik. İlk sırada Brunei prensi Jefri

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünyanın en büyük yatları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünyanın en büyük yatları

  Dünyanın en büyük süperyatları

  Superyachts yıllığında yer alan dünyanın en büyük 10 Süperyat'ını sizler için derledik. İlk sırada Brunei prensi Jefri Bolkiah'nin Dubai isimli yatı var.  Eclipse isimli yat ünlü zengin iş adamı Roman Abramovich'e ait. 700 milyon İngiliz Sterlini'ne mal olan yat 164 metre uzunluğunda.  Topaz, Lurssen Yachts tarafından 2018 yılında yapılmış. Gelmiş geçmiş üçüncü büyük yat olarak gösteriliyor  Y708 isimli bu yat, listede 5. olarak karşımıza çıkıyor, ancak sahibinin kim olduğu konusu bir türlü aydınlatılamıyor.  Rising Sun, medya patronu David Geffen'e ait. 138,4 metre uzunluğuunda bu yatta basketbol sahası bile bulunmakta.
  Umman Sultanı'na ait 'Al Said' isimli bu yat 2008 yılında yapılmış. 155 metre uzunluğundaki yat Espen Oeino International tarafından tasarlanmış. Aynı anda 70 kişilik konuğu ağırlayabilme ve 50 parçalık orkestra ekibini barındırabilme özellikleriyle öne çıkıyor.  Prens Abdulaziz, adını taşıyan bu yat Suudi ailesine ait. 20. yüzyılda üretilen en geniş yat olma ünvanını taşıyan yatın imalatı 15 ay sürmüş.  Üretim aşamasındaki kod adı Mipos (Mission Possible'ın kısaltması) olan gerçek ismi Al Salamah olan bu dev yat 1999 yılında yapılmış. 80 odalı, helikopter pistli ve üstü cam ile kapalı yüzme havuzu gibi fantastik özelliklere sahip.  Andrew Winch Designs tarafından tasarlanan Nicki isimli 85 metre uzunluğundaki bu yat yapımında kullanılan çelik ve alüminyum işçiliğiyle modern bir şaheser olarak gösteriliyor.  Espen Oeino tarafından dizayn edilen, Fincantieri Yachts firması tarafından 134 metre olarak inşa edilen Serene, iki helikopter pisti, dev bir kapalı yüzme havuzu ve büyük bir denizaltıyı taşıyabilecek bir iç hacme sahip olmasıyla öne çıkıyor.
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünyanın en büyük dağı nerede,dünyanın en büyük dağı everest,dünyadaki en büyük dağ,en büy
 3. Dünyanın En Büyük Adaları, Dünyanın En Büyük Adalarının İsimleri, dünyanın en büyük adalar
 4. Dünyanın En Büyük Camileri - En Büyük 10 Cami - En Büyük Camiler Hangileridir - En Büyük C
 5. Dünyanın En Büyük Hayvanı,Dünyanın En Büyük Hayvanı hangisidir,Dünyanın En Büyük Hayvanı R
 6. Dünyanın En Büyük Ülkesi, Dünyanın En Büyük Ülkeleri, Dünyanın En Büyük Ülkesi neresidir,
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş