Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Tunnig modifiye nedir ve modifiyede araçlara neler yapılır MODİFİYEnin sözlük anlamı 'kişiselleştirmek'tir. TUNING ise 'ayarlamak' , 'değiştirmek' anlamlarına gelmektedir. Yani otomobili kişisel zevklere göre yapılandırmak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tunnig modifiye nedir ve modifiyede araçlara neler yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tunnig modifiye nedir ve modifiyede araçlara neler yapılır

  MODİFİYEnin sözlük anlamı 'kişiselleştirmek'tir. TUNING ise 'ayarlamak', 'değiştirmek' anlamlarına gelmektedir. Yani otomobili kişisel zevklere göre yapılandırmak, motor gücünü artırmak, fren sistemini güçlendirmek, dış görünüşü değiştirmek; kısaca araca farklı ve hızlı bir kimlik kazandırmak amacıyla yapılan işlemlerin tümü, TUNING ve MODİFİYE çatısı altında toplanır. Modifiye edilmiş her otomobil farklı bir kişilik kazanır ve aynı marka ve modelde olan diğer araçlardan kolayca ayırt edilebilir.


  Bu işin uzmanları araçlarının kapasitesini iyi bilirler ve bu mevcut kapasiteyi aşmadan en yüksek performansın elde edilebileceği şekilde tasarım yaparlar.


  TUNING ve MODİFİYE denince ülkemizde ilk akla gelen dış değişimdir. Bu dış değişim, genelde çarpıcı tasarımlardaki hafif alaşım jantlar, geniş ızgaralı tamponlar, sport yaylar, angel farlar, ledli stoplar ve geniş rüzgarlıklar kullanılarak sağlanır. Kişisel zevkler sınır tanımadığı için bazen otomobilin rengini değiştirmeye, kaput üzerine ve/veya yan kısımlara desen uygulamaya, karbonfiber (carbonfibre) den imal edilmiş kaput, tampon, roof vs kullanmaya kadar çok çeşitli işlemler de yapılabilmektedir.


  Motor gücü artırımı, aracın dış görünüşüyle bir bütünlük sağlamak adına oldukça fazla tercih edilen bir TUNING şeklidir.


  Motorda geniş pistonlar kullanmak, eksantrik milinin derecesini değiştirmek motoru güçlendirmek adına yapılabilen başlıca işlemlerdir. Bunların yanında yakıtı daha verimli kullanabilmek, daha fazla güç elde edilebilmek için elektronik çip (beyin) uygulaması da yaygın olarak yapılmaktadır.  Güçlü bir motorun gereksinimlerinden olan gelişmiş bir egsoz (exhaust) sistemi oluşturmak adına, daha iyi son susturucular kullanılmaktadır. Bu yolla motor sesinin daha güzel çıkması da sağlanmış olur. Güçlü ve gür bir ses için ayrıca otomobilin hava filtresi değiştirilebilmektedir. Çekiş gücünü artırmak için bazı TUNING tutkunları, yüksek masraflar karşılığında araca turbo, blow-off, intercooler ve NOS (NO2 : Nitrous Oxide) gibi birimler taktırmaktadır. Turbosu olan otomobillerde, turbo valfinin basınç limitinin artırılması, intercooler'ı büyütmek gibi işlemler sayesinde, mevcut güç sınırlarını zorlamak mümkündür.


  Modifiye denince akla gelen bir diğer unsur da, şüphesiz kabin içinde yapılan değişikliklerdir. Renkli ve ışıklı göstergeler, farklı vites topuzları, sport direksiyon simitleri, deri döşemeler, yarış tarzı koltuklar başlıca kabin içi kişiselleştirmelerdir.


  Ülkemizde alakalı yada alakasız herkes en az bir modifiye yapmıştır.Ya egzostu değiştirmiş yada aracın dış görüntüsünü tercihine göre değiştirmiştir.Ama yurt dışında modifiye farklı olarak algılanır ve dış görünüşten ziyade iç aksamın ve motor kapasitesin artırılması şeklinde uygulanır.

  ayrıca bir de sanal olarak bu işi yapan sanal modifiye programları vardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Benzinli Ve Dizel Araçlar Elektrikli Araçlara Nasıl Dönüştürülüyor ?
 3. Photoshop ile Sanal Modifiye (Neon Yapmak), Photoshop ile sanal modifiye nasıl yapılır
 4. Modifiye Tofaş Fiat, Modifiye Tofaş Fiat Resimleri, Modifiyeli Tofaş Fotoları
 5. Tofaş fiat modifiye resimleri, en güzel fiat modifiye resimleri
 6. Doblo Modifiye , Fiat Modifiye, Modifiyeli Doblolar, Harika Modifiyeli Doblo, Alevforum.ne
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş