Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İlkyardım çantasında hangi malzemeler bulunmalıdır? İlkyardım kutusu her yerde bulunması gereken bir çanta olup evlerimizde , araçlarımızda , işyerlerimizde her yerde her zaman için elimizin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İlkyardım çantasında hangi malzemeler bulunmalıdır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  İlkyardım çantasında hangi malzemeler bulunmalıdır?


  İlkyardım kutusu her yerde bulunması gereken bir çanta olup evlerimizde, araçlarımızda, işyerlerimizde her yerde her zaman için elimizin altında olması gereken bir çantadır. Herhangi bir çantayı ilkyardım çantası olarak kullanabilirsiniz, illaki belli boyutlarda belli şekillerde olmasına gerek yok. Önemli olan içerisindeki malzemelerin tam, eksiksiz olmasıdır. Mesela içinde neler olabilir; gazlı bezimiz ve sargı bezimiz kanama durdurmada ve yara müdahalelerinde kullanabileceğimiz malzemeler, elastik bandajımız diğer bir malzememiz bu da kırıklarda, çıkıklarda sabitlemeler yapmak için kullanılır.

  Kanama durdurma için yine tamponumuz olabilir, üçgen sargı bezimiz her zaman için kurtarıcı bir malzeme kırıklarda, burkulmalarda askı malzemesi olarak kullanabiliriz, gazlı bezlerimiz olabilir çeşitli yaralanmalarda kullanabiliriz, kalem ve not defterimizin olması bizim için çok önemlidir çünkü birden fazla yaralanmalar olursa ilkyardım yaptığınız bölgede not almak için ilkyardım yaptığımız kişilere neler yaptığımızı yazabilmek için çantamızdaki bu araçları kullanabiliriz, sabitleme için flasterlerimiz olabilir çeşitli şekillerde, yarabantlarımız küçük yaralarda kullanmak için, tabikisi en önemlileri aslında kendimizi tüm yaralanmalarda hastalıklardan korumak için mutlaka ve mutlaka yanımızda bulundurmamız gereken eldivenlerimiz.

  Maskemizin olmasının ayrı bir önemi vardır bizim için solunum yolumuzdan enfeksiyon kapmamak için, makasımız diğer bir malzemedir ve organ kopmalarında kullanılmak üzere turnikemizin olması bizim için gereken malzemelerden bir diğeridir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Taşıtlarda Bulundurulması Zorunlu Olan İlk Yardım Çantasında Hangi Malzemeler Vardır
 3. Deprem çantasında bulunan malzemeler
 4. Deprem çantasında olması gereken malzemeler
 5. Deprem çantasında bulunması gereken malzemeler
 6. İlk yardım çantasında hangi malzemeler ve ne kadar miktar bulundurulmalıdır.
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş