Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Engellilere Bakım Sigortası , Engellilere Bakım Sigortası Geliyor.. Özürlüler İdaresi Başkanlığı 2018-2018 bakım hizmetleri stratejisi ve eylem planında , engellilere yönelik bakım sigortası hazırlığı yapılıyor.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Engellilere Bakım Sigortası Geliyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Engellilere Bakım Sigortası,
  Engellilere Bakım Sigortası Geliyor..

  Özürlüler İdaresi Başkanlığı 2018-2018 bakım hizmetleri stratejisi ve eylem planında, engellilere yönelik bakım sigortası hazırlığı yapılıyor.

  Özürlüler İdaresi Başkanlığınca hazırlanan 2018-2018 Bakım Hizmetleri Stratejisi ve Eylem Planı'nda düzenlenmesi planlanan sigortayla, engellilerin bakım hizmetlerinin sürekliliği sağlanacak.

  Konuyla ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulunan Özürlüler İdaresi Başkanı Bekir Köksal, 2018-2018 yılları kapsamında hazırlanan ''Bakım Hizmetleri Stratejisi ve Eylem Planı''nıyla engellilere yönelik bakım hizmetleriyle ilgili önemli düzenlemeler yaptıklarını bildirdi.

  Plan hazırlanırken evde bakım hizmetleri konusunda uluslararası normları incelediklerini anlatan Köksal, Türkiye'nin yapısına en uygun hizmet planlaması yaparak bakım hizmetlerinin yeniden yapılandırıldığını kaydetti.

  RUH SAĞLIĞI BOZULANLARA REHABİLİTASYON MERKEZİ

  Eylem Planı çerçevesinde ruh sağlığı bozulan bireyler için rehabilitasyon ve bakım merkezleri açılacağını anlatan Köksal, kurumsal bakım standartlarının da yükseltileceğini söyledi. Köksal, özel bakım merkezlerinde kaliteli hizmet sunulması için söz konusu merkezlere yönelik denetimlerin de arttırılacağını dile getirdi.

  MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığınca kabul edilen ''Bakıma muhtaç özürlü bireylere hizmet verecek bakım elemanı yetiştirme kurs programı''nın uluslararası standartlara uygun hale getirileceğini belirten Köksal, ayrıca bu programların yaygınlaştırılacağını söyledi.

  Köksal, bakım hizmeti verecek personelin hizmet verimliliklerinin yükseltilmesi için psikolojik destek programları geliştirileceğini kaydederek, engelli birey bulunan ailelere bakım hizmeti konusunda verilen rehberlik, danışmanlık, rehabilitasyon, eğitim ve bilinçlendirme hizmetlerinin de yaygınlaştırılacağını vurguladı.

  BAKIM SİGORTASI ÖMÜR BOYU DEVAM EDECEK

  Bakım ve rehabilite edici destek teknolojilerinin uluslararası standartlara göre üretimlerinin yaygınlaştırılacağını dile getiren Köksal, bu planın en büyük getirisinin ise engellilerin hep beklediği ''bakım sigortası'' konusunda olduğunu söyledi. Köksal, ''2018-2018 Bakım eylem planının en büyük getirisi, engellilerin hep beklediği, talep ettiği, dünyada uygulamaları olan bakım sigortası konusu. Bakım sigortası hemen gelmiyor tabi, bunun alt yapı çalışması yapılacak, finansman yöntemleri, devlete maliyeti... Bunlar hazırlanacak ama sonuçta bu bakım sigortasına, bütün engellileri kapsayan sisteme geçilecek'' diye konuştu.

  Bu sistemin bütün çalışanların ve işverenlerin primiyle finanse edileceğini ve finansman sorunu olmayacağını anlatan Köksal, özel kurumların engellilere verdiği hizmetin kalitesinin de artacağını dile getirdi.

  Bakım sigortasının sürekli olacağını anlatan Köksal, bugün yarın bitme gibi bir şeyin söz konusu olmayacağını, sigortanın ömür boyu devam edeceğini kaydetti.

  SAĞLIK RAPORU PEŞİNDE KOŞMA BİTECEK

  Köksal, engelli sağlık raporlarına ilişkin bir otomasyon programı kurmayı amaçladıklarını bildirdi. ''Engelli sağlık raporu otomasyon programı''yla engellilerin rapor peşinde koşmasına gerek kalmayacağını ifade eden Köksal, programla, engelli olduğu tespit edilen kişi hakkında sisteme giriş yapılabileceğini, hatta hangi alanda iş yapabileceğinin de rapora eklenebileceğini söyledi. Köksal, ayrıca engellinin gittiği kurumdaki memurun rapor istemeyeceğini, TC kimlik numarasından işlemlerin yapılabileceğini dile getirdi.

  Sistemle engellilerin hayatının kolaylaşacağını belirten Köksal, ''Otomasyon sistemi için çalışmalarımızda ihale aşamasındayız. Bu yıl içinde sistem mutlaka devreye girecek'' dedi.

  Bu sayede engelliler konusunda daha sağlıklı veriler toplanabileceğini vurgulayan Köksal, engellinin istemesi halinde yeni rapor alıp sisteme işlettirebileceğini de dile getirdi.

  Sağlık raporuna ilişkin yayımlanan yönetmelikte ağır özürlü tanımının yapıldığını, yüzde 50 ve üzerinde olanlar için sağlık kurulu raporuna ''ağır özürlü'' ibaresinin işlenebileceğini belirten Köksal, bu konuda eski yönetmelikte ortaya çıkan karmaşanın da önüne geçildiğini sözlerine ekledi.

  Zaman

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bebeğiniz için en iyi bakım ürünleri, Bebek Bakım Ürünleri Ve Fiyatları, Yeni Doğan Bebekl
 3. Saç Bakım İçin Tavsiyeler zarar görmüş saçlarda bakım - saçlarda solmayı nasıl önleriz - s
 4. Dökülen Saçlara Bakım Önerisi nedir dökülen saçlara bakım kürü,yıpranmış saçlar için saç m
 5. Engelli bakım maaşı, engelli bakım maaşı nasıl alınır, engelli bakım maaşını almak için ge
 6. Doktor Hatası malpraktis sigortası nedir - doktor hatalarında neler yapmalıyız - sağlık si
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş