Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

EĞİTİM VE ÖĞRETİMİN ÖNEMİ En mühim ve feyizli vazifelerimiz , eğitim ve öğretim işleridir. Eğitim ve öğretim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Eğitim Ve öğretimin önemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  EĞİTİM VE ÖĞRETİMİN ÖNEMİ

  En mühim ve feyizli vazifelerimiz, eğitim ve öğretim işleridir. Eğitim ve öğretim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu surede olur.
  1922 (Atatürk'ün M.A.D.s. 10)

  Eğitim ve Öğretim süratle yüksek bir seviyeye çıkacak bir milletin, hayal mücadelesinde maddî, manevî bütün kuvvetlerinin artacağı muhakkaktır. Eğitim ve öğretim faaliyetimiz ilk öğrenimin fiilen genel ve zorunlu olmasını, memlekette eğitim birliğini, orta öğrenimin iyi araçlarla artırılmasını ve kolaylaştırılmasını, meslek öğreniminin ilk ve orta derecesinden en yüksek derecesine kadar memlekette teminini, yüksek öğrenimin de sayıda olduğu kadar kıymette ile bu yüzyılın ihtiyaçlarına yeterliğini hedef tutmuştur.
  1928 (Atatürk'ün S.D.I.s. 345)

  Eğitim ve öğretim, millet olmanın, bayındır bir vatan kurmanın temel şartıdır. Cihanın, olacağına akıl erdiremediği büyük ve millî bir mücadeleyi başarmış olan Türkiye, olmaz gibi görünen bu ehemmiyetli ve çok büyük muharebeyi de muvaffakiyetle sonuçlandıracaktır. Bunda hiç kimsenin şüphesi olmasın.
  1922(S.Edip Balkır, Eski Bir Öğretmenin Anıları, s. 99)

  Memlekette eğitim ve öğretim nurunun yayılmasına ve en derin köşelere kadar işlemesine bilhassa gözlerimizi çeviriyoruz.
  1924 (Atatürk'ün S.D.I s. 316)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Eğitim ve öğretimin farki
 3. Eğitim Sosyolojisinin Önemi Nedir
 4. Eğitim ve Öğretimin Önemi (Hutbe)
 5. Eğitim ve Öğretimin Önemiyle İlgili Hutbe
 6. Eğitim ve Öğretimin Önemi İle İlgili Hutbe
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş