Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Atatürkün Laiklik ile ilgili görüşleri Lâiklik , yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan , ibadet ve din hürriyeti de demektir.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürkün Laiklik ile ilgili görüşleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürkün Laiklik ile ilgili görüşleri

  Lâiklik, yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan, ibadet ve din hürriyeti de demektir. (1930)
  Lâiklik, asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkânını temin etmiştir. (1930)
  Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakınıyoruz. (1926)

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Atatürkün teknoloji ve tasarım ile ilgili görüşleri
 3. Atatürkün bilim ve teknoloji ile ilgili görüşleri
 4. Atatürkün Laiklik ile ilgili sözleri
 5. Atatürkün Laiklik ilkesi ile ilgili sözleri
 6. Atatürkün Laiklik hakkında sözleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürk'ün Laiklikle İlgili Görüşleri

  Ülkemizin laikleşmesine önem veren Atatürk, birçok konuşmasında bu konudaki görüşlerini dile getirmiştir. Laikliğin anlamı ve önemi üzerinde durmuştur. Örneğin, bir sözünde şöyle demiştir. “Laiklik prensibinde ısrar ediyoruz. Çünkü millî iradenin, insanlığa mal olmuş değerlerin belki de en mukaddesi olan din hürriyeti ancak laiklik prensibine bağlanmakla korunabilir.” Böylece o, dinin ve dinî duyguların politikaya aletnedilmemesi gerektiğine de dikkat çekmiştir.

  Atatürk, laikliği dinsizlik veya din düşmanlığı olarak göstermek isteyenlere karşı çıkmıştır. Bu konuyla ilgili bir sözünde, “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkânını temin etmiştir…” demiştir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş