Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Atatürkün kurtuluş savaşında yaşadığı sıkıntılar nedir , Atatürkün kurtuluş savaşında yaşadığı sıkıntılar nelerdir , Atatürkün kurtuluş savaşında yaşadığı sıkıntılar hakkında bilgi Atatürk , yaşamı b
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Atatürkün kurtuluş savaşında yaşadığı sıkıntılar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Atatürkün kurtuluş savaşında yaşadığı sıkıntılar nedir,
  Atatürkün kurtuluş savaşında yaşadığı sıkıntılar nelerdir,
  Atatürkün kurtuluş savaşında yaşadığı sıkıntılar hakkında bilgi

  Atatürk, yaşamı boyunca çeşitli güçlüklerle karşılaşmıştır. Bu güçlükler özel hayatından ziyade, vatanına ve milletine ait sorunlarla ilgiliydi. Ama o, mücadele azmi ve üstün zekâsıyla bu güçlükleri yenmeyi bilmiş, katıldığı bütün mücadelelerde başarılı olmuştur. Çünkü o, milletinin gücüne güveniyor ve üstün zekâsı ile bu gücü harekete geçirerek plânladığı hedeflere varabiliyordu..

  Mustafa

  Kemal, ilk askerî sınavını Trablusgarp Savaşı'nda verdi. Deme ve Tob-ruk'ta emrinde bulunan az sayıdaki kuvvetle güçlü ve modem İtalyan ordusuna karşı direndi . Birinci Dünya Savaşı'nda ise çeşitli cephelerde savaştı. Çanakkale'de üstün düşman kuvvetlerine karşı kazanılan zaferde onun rolü büyüktür. Bu savaşın kritik bir evresinde "Size ben taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve komutanlar gelebilir." diyerek zaferin kazanılmasını sağlamıştır.

  Mustafa Kemal, Kurtuluş Savaşı'nı başlatırken bütün olumsuzluklara rağmen umutsuzluğa düşmedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi, gaz lâmbasıyla aydınlatıldığı, cepheye kadınların omuzlarında mermi taşıdığı, ordunun ihtiyacı için her evden çift çorap istendiği hatırlanırsa. Kurtuluş Savaşı'nda karşılaşılan güçlükler daha iyi anlaşılır. Atatürk bütün bu güçlükleri aşarak topraklan işgal edilmiş, şehirleri ve köyleri yakılıp yıkılmış bir ülkeyi modem bir devlete dönüştürdü. Milletimize çağ-daşlaşma yolunu açtı. Yerinde ve zamanında aldığı kararlarla bütün zorluklan aştı.

  Atatürk, tasarladığı inkılâp projelerini Kurtuluş Savaşı yıllarında vicdanında bir sır gibi sakladı. O, projelerini evre evre ve elverişli şartlar oluşunca uygulamaya koydu. Karşılaştığı güçlükler onu asla yıldırmadı. Milletinden aldığı güçle bütün zorluklan yendi ve başarıya ulaştı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Atatürkün kurtuluş savaşında yaşadığı zorluklar
 3. Atatürkün Kurtuluş Savaşında İzlediği Yol
 4. Atatürkün Kurtuluş Savaşında İzlediği Yol Haritası
 5. Atatürkün kurtuluş savaşında yaptıkları
 6. Anadolu insanının kurtuluş savaşı zamanında yaşadığı sıkıntılar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş