Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Namaz Kılarken Kıble Nasıl Bulunur Kıble İstikameti Nasıl Bulunur İnternetten Kıble Yönünü Bulmak Kıble Bulma Yöntemleri Kıbleyi çevremize sorarak bulmak mümkündür ama en geçerli kıble

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Namaz Kılarken Kıble Nasıl Bulunur,Kıble İstikameti Nasıl Bulunur

  Sponsorlu Bağlantılar
  Namaz Kılarken Kıble Nasıl Bulunur

  Kıble İstikameti Nasıl Bulunur
  İnternetten Kıble Yönünü Bulmak
  Kıble Bulma Yöntemleri

  Kıbleyi çevremize sorarak bulmak mümkündür ama en geçerli kıble bulma bir pusula edinmektir, sadece kıbleyi gösteren pusulalar vardır. Bunlar yoksa bazı yöntemlerle kıble bulmak mümkündür. Cami minarelerinin kapıları kıbleyi gösterir,Çevrede mezarlık var ise, mezar taşlarından yararlanarak yönünüzü saptayabilirsiniz. kıble güneyden doğuya dokuz derecelik bir açıdır. Kıble Kabe’nin binası değil arsasıdır arzın derinliğini ve gökyüzünü de kapsar, her yerin bir kıble istikameti vardır orası bulunursa kıbleye dönülmüş olur, hastalık, düşman korkusu hırsızlık gibi hallerde kıbleden ayrılmak günah değildir. Kıble konusunda hala tereddütleri olanlar son olarak çevredeki Müslümanlara sorarlar, çocukların ve gayrimüslimlerin söylemleri dikkate alınmaz.

  Bir dosya kağıdının ortasına, yukarıdan aşağıya doğru dik bir çizgi çiziniz. Çizginin ortasını işaretleyiniz. Bulunduğunuz yerin kıble açısını kağıdınıza çizdiğiniz dik çizgide bulunan orta noktayı esas alarak iletki ile (saat ibresi dönüş yönünde) kağıdın üzerine işaretleyiniz. İşaretlenen bu nokta ile çizginin ortasındaki noktayı birleştiriniz. Kağıdın üzerine koyduğunuz pusulanın ibresinin boyalı (K) ve boyasız (G) doğrultusu, kağıdınıza çizdiğiniz K-G doğrultusuna paralel gelinceye kadar kağıdınızı sağa sola çeviriniz. Kağıdınıza çizdiğiniz dik çizginin ortasındaki noktayı, iletki ile işaretlediğiniz noktayla birleştiren doğru, bulunduğunuz yerin kıble istikametidir. Pusulayı kullanacağınız yerde pusulayı saptırıcı yüksek gerilim, demir cinsi eşya ve elektronik aletler bulunmamalıdır.

  Bulunduğunuz yerden kıblein ne tarafa geldiğini öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

  Kıble Ne Taraf Öğrenmek İçin Tıkla

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Pusula ile kıble nasıl bulunur
 3. Kâbe nasil kıble oldu?
 4. Kıble nedir, Kıble Ne demek, Kıble manası
 5. Namaz kılarken nasıl giyinmeli
 6. Kabe Nasil Kıble Oldu?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş