Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Teheccüt Namaz ı "Hem uyumak hem uyanmak" anlamına gelen teheccüd sözcüğü , terim olarak "geceleyin uyanıp namaz kılmak ve gece namaz ı" anlamındadır. Dilimizde teheccüt

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Teheccüt Namazı nedir ve ne zaman kılınır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Teheccüt Namazı

  "Hem uyumak hem uyanmak" anlamına gelen teheccüd sözcüğü, terim olarak "geceleyin uyanıp namaz kılmak ve gece namazı" anlamındadır. Dilimizde teheccüt kelimesi, farz ve vâcip namazlarla teravihin dışında, geceyi ihya için kılınan namazların tümünü ifade edecek şekilde kullanılmaktadır.

  Rivayet edildiğine göre Peygamberimiz yatsıyı kıldıktan sonra ve vitiri kılmadan uyur, gecenin ortalarından sonra uyanıp bir müddet namaz kıldıktan sonra vitir namazını ve daha sonra sabah namazının sünnetini kılardı (Müslim, “Salâtü'l-müsâfirîn”, 26).
  Teheccüt namazının rek‘at sayısı, bu konuda çeşitli rivayetler bulunmasından dolayı net olarak belli olmamakla birlikte dört veya sekiz rek‘at olarak kılınabileceği gibi iki rek‘at olarak da kılınabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Teravih namazı nedir ne zaman kılınır?
 3. Bayram Namazı nedir ve ne zaman kılınır
 4. İstihâre Namazı nedir ve ne zaman kılınır
 5. Hâcet Namazı nedir ve ne zaman kılınır
 6. Kuşluk Namazı nedir ve ne zaman kılınır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş