Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

jeffrey gitomer sürekli satış nasıl yapılır özet olsun lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sürekli Oyun Oynamak Başarıyı Nasıl Etkiler Sahibinden nasıl satış yapılır kişisel

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Jeffrey Gitomer Sürekli Satış Nasıl Yapılır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Jeffrey Gitomer Sürekli Satış Nasıl Yapılır

  Hiç berbat geçen gününüz oldumu? Kapattığınızı zannettiğiniz bir satışı hiç kaybettiniz mi?

  Hiç dibe vurduğunuz oldu mu? Hiç üst üste 10 kere reddedildiniz mi? Üç gün önce size evet deyip sonra ortadan kaybolan biri oldu mu hiç? Onlara telefonla ulaşamıyor musunuz? Size dönmüyorlar mı?

  Bu tür durumlara nasıl tepki veriyorsunuz?

  İhtiyacınız olan bütün satış eğitimlerini aldınızmı? Yarın yapacağınız satış görüşmesini düşünmek ya da satış kitapları okumak yerine televizyon mu seyrediyorsunuz? Yanlış zamanlarda keyif mi yapıyorsunuz?Sabahları telefonla satış yapmak yerine işe zamanında gitmekle mi yetiniyorsunuz?

  Bunların hepsi birer belirti.Sorun değiller.Bunlar kendinizi motive edemediğinizi gösteren belirtiler.Kendinizi çalışmaya veremiyorsunuz.Satış sorumluluğuna sahip değilsiniz.Ve işinize sadece bir iş olarak bakıyorsunuz, kariyer olarak değil.

  Bununla ilgili ne yapmak gerek bilmek ister misiniz? Satış kariyeri ile birlikte gelen başarıyı, parayı, doyumu ve kişisel tatmini elde etmek için kesin çözüm yolu nedir bilmek ister misiniz?

  İşte cevabı...

  Kendi kendinizi motive edin !

  Bunu başkası sizin için yapamaz.Kimse size gerçekten yardım etmek istemez.Çok az kimse size ilham verir.Daha da azı sizi umursar.İnsanlar ancak kendini umursar.Aynı sizin yaptığınız gibi.

  Satışçılar şikayet eğilimlidir; yavaş satışlardan, cevapsız telefonlardan, yoğun rekabetten, bilinen şeylerden, yüz senedir aynı şeylerden şikayet ederler.Eğer satış mesleğinde başarı için sigorta istiyorsanız, sigorta poliçesini kendi adınıza yapın, ücretini de kendiniz ödeyin.Hem poliçe sahibi olarak, hem de menfaattar olarak poliçenin altına kendi adınızı yazın.Sonra poliçeyi imzalayacak cesareti gösterin ve kendinize bağlılık sözü verin.

  Patronunuzun sersem olduğunu söyleyerek sızlanmayın.Yeni bir patron bulun.Müşterileriniz sizi geri aramıyor diye zırlamayın.Telefona mesaj bırakmaya çalışın.Şirketiniz size dizüstü bilgisayar vermedi diye zırlamayın.Bilgisayarcıda satılıyor, gidin bir tane alın.

  Şimdi bir dakika durup, kütüphanenizdeki satış kitaplarına bir göz atın.

  Satış yapma, sunum teknikleri, olumlu tavır, yaratıcılık ve mizah konularında okuduğunuz ve referans aldığınız ne tür, kaç tane kitap ve kasediniz var? Ben cevap vereyim: Yeteri kadar değil.

  Bu zaman kadar ki başarınız ne olursa olsun...
  Satış koşullarınız veya şirketiniz ne olursa olsun...Patronunuz nasıl olursa olsun...Başarılı olmak için kendinize karşı bir sorumluluğunuz var.Kotanız ne olursa olsun, kendiniz için belirlediğiniz bir başarı derecesi vardır.Bana göre kotalar, hayatları ona bağlı bile olsa, gidip satış yapmaktan ve kendi belirledikleri kotaları tutturmaktan aciz yönetimler tarafından belirlenmiş saçmalığın daniskalarıdır.Eğer gerçek bir satış uzmanıysanız, kotanızı ayın ilk iki haftasında doldurup, son iki haftada asıh parayı götürebilmeniz gerekir.Bunu nasıl başardığnıızı öğrenmek için müdürünüzün size gelip sorması gerekir.Şirketin genel müdürünün sizi telefonla arayıp başarınızdan dolayı sizi tebrik etmesi gerekir.

  Ama size büyük bir ipucu, bunun olabilmesi için herkesten önce güne başlayan ve herkes yatmaya gittikten sonra kalkan bir özveri, kararlılık, kendinden ilham alma gerekir.Kendi kendinize gaz verin bir ifade değil, bir kuramdır.

  Siz dahil her satış uzmanının her gün uyması gereken, ihlal edilemez bir kural var; başarının sizden başka kimsenin size takdim edemeyeceği bir şey olduğunu idrak etmek.Başarınızı sadece siz kendiniz belirlersiniz.25 yıl önce Chicago da otelimin önünde Advance Pocess Supply nin Ceo sunu bekliyordum.Şubat ayıydı, sabah 5.30 du.Kâr, rüzgârlayatay yağıyordu.Aarabanın içinde buzlarım çözüldükten sonra Mel in her zaman olduğu gibi fikirden altına dönüşen projelerinden en sonuncusunu konuşmaya başladık.Valla şanslısın dedim.Bana baktı, göz kırptı ve Şansı çok çalışma yaratır dedi.

  Sadece bu ifade beni milyonlarca dolara götüren bir geçit oldu.Sizin için de olabilir.

  Herkes benimle aynı fikirde olmayabilir, benim felsefemi paylaşmayabilir ve tarzımı beğenmeyebilir, ama hiçbir insan benim eşek gibi çalışmadığımı söyleyemez.

  Kendinize gaz verin kuramında bulduğum sır, pek çok satış uzmanının satışı kolaylaştıran zor işleri yapmadıkları.

  Ama daha büyük bir sır var:Eşek gibi çalışın.Diğer ilkelerin bütün hepsi eşek gibi çalışarak en üst seviyeye çıkarabilir.Eşek gibi çalışmak, eşek gibi satış yapmaya, eşek gibi satış yapmak da eşek yüküyle para kazanmaya götürür.

  Jeffery Gitomer 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş