Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

dünyaca tanınmış kişiler kimdir bilgi lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Resimlerdeki Kişilerin Beden Duruşlarını, El-kol Hareketlerini Ve Yüz İfadelerini Inceleye yurdumuzun tanınmış müzikçileri tanınmış
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. iremsu
  Sponsorlu Bağlantılar


  Dünyaca Tanınmış Kişilerin Adı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  1. Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur: NBA severlerin yakından tanıdıkları isimler olarak göze çarpmaktadırlar. Yaşları 30’ların hemen başında olan bu isimler Türkiye’nin NBA’deki ilk temsilcileri olmuşlardır. Mehmtet Okur’un All Star seçilmesi ve Hidayet’in Orlando Magic’te başarılı bir grafik yakalaması Türk basketbolu için de oldukça önemlidir. Bu isimlerin yanında NBA’e yeni katılan Türk oyuncuları sayesinde ülkemizden NBA’e giden kişi sayısı giderek artmaktadır.
  2. Mehmet Öz: Dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz ABD’de yapmış olduğu çalışmalar ile alanındaki en önemli isimlerin arasında yerini almıştır. Televizyon programları da hazırlayıp sunan Öz, dünyadaki en tanınmış Türkler arasında yer almaktadır. Çok sayıda makale ve alanında yazmış olduğu esere sahip olan Öz, halen ABD’de yaşamaktadır.
  3. Orhan Pamuk: Eleştirilir, sevilir ya da sevilmez ama bir gerçek var ki Orhan Pamuk dünyaca tanınmış Türklerin arasında en üst sıralardadır. Kitapları birçok dile çevrilmiştir ve Nodel ödülünü alan ilk Türk yazar olması onun daha geniş kitleler tarafından tanınmasına neden olmuştur.
  4. Nuri Bilge Ceylan: Son yıllarda ardı ardına yapmış olduğu başarılı filmler sayesinde adını dünya sinema endüstrisine kazandırma başarısını gösteren Nuri Bilge Ceylan 2008’de Cannes’da “En İyi Yönetmen” ödülünü alarak büyük bir başarıya imza attı. Aynı zamanda bir fotoğraf sanatçısı olan Ceylan, yurt dışında bulunan ço sayıda sinemasever tarafından bilinmektedir.
  5. Yaşar Kemal: Romanları 40’tan fazla dile çevrilen büyük yazar Yaşar Kemal “İnce Memed” romanıyla ününü dünya edebiyat çevrelerine altın harflerle yazdırdı. Eserlerinin tüm dünya genelinde çok sayıda baskısı bulunan Yaşar Kemal, en büyük Türk yazarları arasında yer almaktadır.
  6. Gazi Yaşargil: Tıp doktoru olan Gazi Yaşargil, beyin alanında yapmış olduğu çalışmalar ile çok sayıda ödüle ve büyük başarılara sahip olmasıyla tanınmıştır. ABD’de yapmış olduğu çalışmalar Gazi Yaşargil’i dünya tıp tarihine geçirecek kadar büyük öneme sahiptirler.
  7. Fazıl Say: Ünlü bir piyanist olan Fazıl Say çok sayıda yabancı ülkede konserler vererek ismini geniş kitlelere duyurdu. Aldığı uluslararası ödülleri ve başarılı çalışmaları ile alanında en başarılı Türkler arasında gösterilmektedir.
  8. Rıfat Özbek: İngiltere’de yaşayan modacı Rıfat Özbek dünyaca ünlü yıldızlara kıyafetler tasarlayacak kadar büyük bir isim olma başarısını gösterdi. Almış olduğu birçok ödül ile ismini başta İngiltere olmak üzere çok sayıda dünya ülkesinde duyurdu.
  9. Ferzan Özpetek: İtalya’da almış olduğu sinema eğitiminin ardındançektiği ilk film olan “Hamam” filmi ile tanındı. “Harem Suare”, “Cahil Periler”, “Kutsal Yürek”, ”Bir Ömür Yetmez” gibi başarılı filmlere imzasını atarak çok sayıda ödül kazandı.
  10. İdil Biret: Dünyanın en geniş repertuarlı piyanisti ünvanına sahip bulunan İdil Biret, mükemmel tekniği ve yorumlama gücüyle çok sayıda ödülü kazanma başarısını gösterdi.Polonya, İtalya ve Fransa hükümetlerinden üstün başarı nişanları kazanan Biret, dünyaca tanınmış Türk sanatçılarımızdan birisidir.
  11. Gökhan Hotamışgil: Tıp doktoru olan Hotamışgil ABD’de yaptığı araştırmalarla tanındı. Tümörler üzerinde çalışan bu değerli isim aynı zamanda çok sayıda patente sahiptir ve alanında en başarılı doktorlar arasında gösterilmektedir.
  12. Muhtar Kent: 26 yaşında Coca Cola’da çalışmaya başlayan Muhtar Kent bu firmada en alttan başlayarak tüm kademelerde görev aldı ve büyük bir başarıya imza atarak 2008 senesinde bu firmanın CEO’su oldu. Böylece ilk kez bir Türk uluslararası dev bir firmanın başına geçme başarısını gösterdi.
  13. Suna Kan: Keman virtiözü olan Kan, çok sayıda konserde yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Yabancı ülkelerden ödüller de alan Kan ülkemizin en değerli sanatçıları arasında gösterilmektedir.
  14. Ara Güler: Fotoğraf muhabirliği ile başlayan hayatı onu zamanla dünyaca ünlü isimlerin fotoğraflarını çekmesine kadar götürdü. Kendisini sanatçıdan çok foto muhabiri olarak gördüğünü söyleyen Ara Güler, çok sayıda ödüle ve kitaba sahiptir
  15. Sinan Şamil Sam: Boksör olan Sinan Şamil Sam çok sayıda turnuvaya katılarak ismini başta Almanya olmak üzere çok sayıda ülkede duyurdu. 2002 ve 2003’te Avrupa’da Ağır Boks Şampiyonu olmayı başardı. 2004 ve 2005 yıllarında ise ismini tüm dünyaya duyurarak Dünya Kıtalararası Boks Şampiyonluğunu kazandı.
  16. Semih Saygıner: Dünya bilardo severlerinin yakından tanıdıkları bir isim olan Saygıner çok sayıda turnuva kazandı. 1994’te ilk kez dünya şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye’de bilardo sporunu ilk kez kitlelere tanıtan isim olarak tarihe geçti.
  17. Oktay Sinanoğlu: Türk Einstein’ı ismi ile bilim çevrelerinde büyük saygı kazanan Oktay Sinanoğlu yurt dışında yapmış olduğu birçok çalışması ile sayısız ödül kazanmıştır. Kimya ve moleküler biyoloji alanlarında dünyanın en önde gelen isimlerinin arasında yer almaktadır. Oktay Sinanoğlu’nun çok sayıda kitabı ve makalesi bulunmaktadır.
  18. Rıfat Karlova: Eğitim için Uzakdoğu’ya gitmesiyle başlayan yolculuğu Tayvan’da yer aldığı çok sayıda televizyon programı, reklam, dizi ve 100’ün üzerinde Çince tek kişilik oyuna dönüşerek ona Çinlilerin eğlence dünyasında tanınırlık kazandırdı. 2018 Hong Kong uluslararası stand up yarışmasında 2. olarak büyük başarı kazanan Karlova, Çince olarak yapmış olduğu şovlar ile çevre ülkelerde yaşayan Çinlilerin de beğenisini kazandı. Tayvan’da devlet kanalında sunuculuk yapan ilk Türk olan Rıfat Karlova, Uzakdoğu’da eğitim ve kariyerine devam etmektedir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş