Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İletişim Teknolojisindeki Değişiklikler Nelerdir Ateşin icat edilmesi ve bu dönemden itibaren ateş ve dumanın haberleşme araçları olarak kullanılması iletişimi biraz daha geliştirdi. Taş Devri’nin genelinde
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İletişim Teknolojisindeki Değişiklikler Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  İletişim Teknolojisindeki Değişiklikler Nelerdir

  Ateşin icat edilmesi ve bu dönemden itibaren ateş ve dumanın haberleşme araçları olarak kullanılması iletişimi biraz daha geliştirdi. Taş Devri’nin genelinde mağaralara çizilen resimler de birer iletişim aracı olarak sayılabilir.

  19.yüzyılda geldiğimizde Semafor adı verilen bir sistem geliştirilmiştir bu sistemin kendine özgü bir alfabesi de bulunmaktaydı. Bu sistemde tepeler üzerine birbirlerini gören kuleler koyarak işaretler yöntemiyle haberleşme çok uzaklara yayılmaya başlamıştı.
  Elektriğin yaygınlaşması ve kullanılabilir hale gelmesi öncelikli olarak haberleşmeyi etkisi altına almıştır bu gelişmeler sonucunda ilk elektrikli telgraf 1837 yılında yapılmıştır.

  1876 yılında Bell tarafından telefonun icadı ve 1900lü yılların başlarında ilk Radyo sayılabilecek Mors Alfabesiyle haberleşilen Makoni adı verilen cihaz geliştirildi ve ardından Kanadalı bilim adamı Reginald Fessenden radyo aracılığıyla ilk kez insan sesini ileten kişi oldu . Sonrasında Radyo ve Telefon Bütün evlere girerek haberleşmenin önemli bir parçaları oldu.

  Teknolojinin durmaksızın gelişmesi günümüzde haberleşme için kullandığımız araçlarında değişmelerine neden olmuştur. Günümüzde haberleşmede çok önemli yere sahip olan telefonlar yerini Cep Telefonlarına , Radyo ise yerini Televizyon ve İnternet’e bırakmıştır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Geçmişten Günümüze Bilgi Ve İletişim Teknolojisindeki Değişimler
 3. İletişim Teknolojisindeki Gelişmelerin Ülkeler Arası Ekonomik İlişkilere Etkisi
 4. Geçmişten Günümüze Kadar İletişim Teknolojisindeki En Önemli Değişim Nedir? Niçin?
 5. Geçmişten Günümüze Doğru İletişim Teknolojisinde Ne Gibi Değişiklikler Olmuştur
 6. Mağaralara Çizilen Resimlerle Başlayıp Günümüze Kadar Büyük Bir Gelişme Gösteren İletişim
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş