Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Beyaz uzun örgü hırka modeli ve yapılışı Modelin Yapılışı BEDEN : 140 ilmek başlanır. İlmekler 4 düz 2 ters 3 düz 2 ters 3 düz

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Beyaz uzun örgü hırka modeli ve yapılışı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Beyaz uzun örgü hırka modeli ve yapılışı


  Modelin Yapılışı
  BEDEN :
  140 ilmek başlanır. İlmekler 4 düz 2 ters 3 düz 2 ters 3 düz şeklinde dizilip 46 sıra lastik örülür. Lastik üzerinde düz örgüye geçilip 21 cm örüldükten sonra yanlardan 1 ilmek içerden içli kesimlere başlanır. Her 4 sırada bir 1′er ilmek kesim yapılarak ve bu kesimlere aynı şekilde devam edilerek örülürken toplam 14 adet içli kesim yapıldığında kol evi için 16 ilmek örülüp 4 ilmek kesilip 72 ilmek örülüp 4 ilmek kesilip kalan ilmekler örülür. Daha sonra kesilen 4 ilmeklerin her 2 yanlarından 2 şer ilmek kesilerek beden 3 parçaya ayrılmış olur. Bu arada yanlardaki parçaların başlarında yapılan içli kesimlere devam edilirken orta kısımdaki 68 ilmek düz olarak örülür. Yanlardaki parça başlarında sıralı içli kesimler yapılıp 3 er ilmek kaldığnda bu ilmekler kesilerek yan parçalar bitirilir . Orta kısımdaki ilmeklerde iki sıra daha örüldükten sonra kesilerek beden bitirilir.

  KOL :
  52 ilmek başlanır. İlmekler 2 düz 3 ters 2 düz 3 ters şeklinde dizilip 42 sıra lastik örülr. Lastik üzerinde düz örgüye geçilip yanlardan her 8 sırada bir 10 defa 1’er ilmek artış yapılarak 72 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 54 cm e ulaştığında ilmekler kesilerek kol bitirilir.
  YAKA :
  Bedendeki kol evi oyuntusu olan kısımlara kollar yerleştirilip dikildikten sonra bir ön parçanın alt etek kısmından başlanıp arka yaka ortasına kadar tüm yaka kenarından şişe 196 ilmek ttoplanıp, alt etek kısmına 4 düz gelecek şekilde diğer ilmekler 2 ters 3 düz 2 ters 3 düz 2 ters dizilip 40 sıra lastik örgü yapıldıktan sonra ilmekler kesilerek bitirilir. Diğer taraf da aynı şekilde yapılıp örgüdeki tüm lastik kenarlarına tığlama yapılarak hırka bitirilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Model İşlemeli Hırka Modeli, Resimli Şemalı Desenli Çok Şık Örgü Hırka Modeli
 3. Elişi mevsimlik örgü hırka modeli ve yapılışı
 4. Saçaklı Hırka Yapılışı, Beyaz Tunik Yapılışı, İlkbahar Örme Hırka Ve Tunik Modeli, İlkbaha
 5. Örgü Peluşlu Hırka Modeli ve Yapılışı
 6. Bayan Örgü Hırka Modelleri, Örgü Uzun Hırkalar, Hırka Modelleri, Beyaz Hırka Modeli, Renk
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş