Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

oruç luyken cinsel yaşam , oruç lu iken cinsel yaşam nasıl olmalı ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Oruçluyken cinsel istek Oruçluyken cinsel organ görmek

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Oruçluyken cinsel yaşam

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  RAMAZAN'DA CİNSELLİK

  Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Mersin Şube Başkanı Yaşam Yanardağ Çelik, İslam inancına göre oruçluyken cinsel ilişkiden kaçınılması gerektiğini, ancak iftarla imsak arasında ilişkiye girilebileceğini söyledi. Çelik, Ramazan Ayı'nın, cinselliğin yasaklanmadan kalplerin arındırılması açısından da önemli bir fırsat olduğunu kaydetti.

  Cinsellik konusunda toplumda abartılan, ayıp, yasak ve günah olarak yorumlanan konuların, kişinin resmi nikahlı eşiyle yaşadığı cinsel ilişkileri de gölgeleyebildiğine dikkat çeken Çelik, bunun en çarpıcı örneğininse Ramazan Ayı'nda yaşanan 'cinsellik' tartışmaları olduğunu vurguladı. Çelik, "Ramazan Ayı'nda cinsellik çok yanlış bir şekilde sanki bir suç, bir günah ya da çok kötü bir eylemmiş gibi algılanabiliyor. Hangi ayda olursa olsun, bir insanın eşiyle veya partneriyle sağlıklı bir şekilde cinsel ilişkiye girmesi rahatlatıcı, sağlıklı ve olması gereken bir eylemdir. Aksi takdirde cinsel yaşam dengesi bozulur ve cinsel dengenin bozulmasıyla etkilenen sadece cinsel yaşam değildir. Toplumsal yapımızı bir arada tutan saygı, güven ve en önemlisi sevgi kavramı da bu durumdan direkt olarak etkilenir. İnsanlarımız yaklaşan Ramazan Ayı'nda sevgi, huzur, güven, yardımlaşma ve şefkat gibi ihtiyaç duyduğu bu alanlarda doyum sağlamalı ancak bunun yanı sıra cinsel hayatlarını da dengeli bir alana taşımalıdırlar" dedi.

  "İFTARLA İMSAK ARASINDA CİNSEL İLİŞKİYE GİRİLEBİLİR"

  Ramazan Ayı'nın; birlik ve dayanışmanın pekiştiği, insanları birbirine daha çok yakınlaştıran, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, yardımlaşmaların arttığı, barış, kardeşlik ve hoşgörünün yaşanmasına vesile olan özel olan günler olduğunu anlatan Çelik, böylesine özel bir mana taşıyan günlerde cinsellik gibi insan bedenine sağlık ve mutluluk getiren bir olaydan uzak durulmasının, kişiyi sadece strese sokacağı yorumunda bulundu. Yaşam Yanardağ Çelik, "Ramazan Ayı, cinselliği yasaklamadan kalpleri arındırmak için bir fırsattır. İslam inancına göre; oruçluyken cinsel ilişkiden kaçınılmalı ancak iftarla imsak arasında ilişkiye girilebilir. Ruhsal ve bedensel bir arınma yaşanması gereken Ramazan Ayı'nda cinselliği yasaklamak yerine; gönüller ve beyinler arındırılarak huzurlu ve dengeli bir ruh hali oluşturulmaya çalışılmalıdır. Doğadaki bütün canlılara şefkat ve merhamet esasının egemen olması gereken Ramazan ayı boyunca, sağlıklı ve mutlu bir cinsellik yaşanabilir. Kişi beynini kapatarak duygularına odaklanabilir, endişe, korku ve kaygılarını bir tarafa bırakarak anın tadını çıkarabilir" diye konuştu.

  "İFTAR SONRASI 'TOKLUK HİSSİ' İLE BİRLİKTE CİNSEL İSTEĞİN ARTMASI NORMAL"

  Cinselliğin, insanın maddi ve manevi gelişmesinin yanı sıra ruh ve beden sağlığının korumasında önemli bir yer tuttuğunu kaydeden Çelik, cinselliğin aynı zamanda da İslam dini tarafından insan doğasının en temel ihtiyaçlarından biri olarak görüldüğünü hatırlattı. İnsanlar için cinsel arzu ve isteklerin; açlık, susuzluk gibi doğal olgular olduğunu savunan Çelik, bu nedenle arınma ve arındırma ayı olan Ramazan'da, insanlar cinselliği yasaklamadan gönüllerini, kalplerini ve beyinlerini arındırması gerektiğini dile getirdi. Çelik, insanların içlerindeki kötü duygu ve düşüncelerden kurtularak, olumsuzlukları bir kenara bırakması, cinsel yaşam ve partnerleriyle ilgili iyi düşüncelere sahip olmaya çaba sarf etmeleri gerektiğini vurguladı. İftar sonrası tokluk hissiyle birlikte cinsel isteğin de artmasının sık rastlanılan bir durum olduğu yorumunu yapan Çelik, insanın temel dürtüleri olan yemek, içmek, barınmak, korunmak ve cinselliğin bir zincir halkaları gibi olduğunu söyledi.

  Yaşam Yanardağ Çelik, "Ancak aşırı yemek yiyerek, tok karnına cinsel ilişkiye girmek sağlıklı olmayabilir. Hazımsızlık cinsel enerjide dengesizliğe yol açabilir. Aşırı tok karın performans düşüklüğünden başarısızlığa kadar birçok cinsel soruna neden olabilir. Bu nedenle iftardan sonraki cinsel yakınlaşma için yediğimiz yemeği biraz daha hazmetmeyi beklemeliyiz. Ramazan Ayı'nın getirdiği birlik ve dayanışma alışkanlıklarıyla cinsel hayatı da göz ardı etmeden, tüm yaşamda iyiye ve güzele yönelmeliyiz" ifadesini kullandı. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş