Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

oruç luyken kilo almak , oruç luyken nasıl kilo alabilirim ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Kilo almak istiyorum ve olmuyorr kilo almak metabolizmayı hızlandırır

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Oruçluyken kilo almak

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  RAMAZANDA ORUÇLUYKEN KİLO ALMAK

  Evet bazı bünyelere yararlı olabilir oruç tutmak
  . Yani tüm gün yemek yememek ve sadece gece yenilen yemek ile akşama kadar bir şey yememek. Bu kilo vermeyi sağlayabilir hem de çok güzel sağlayabilir ama tam aksi olarak da ilerleyebilir. Sizi yanıltabilir. Siz kendinizi yanıltabilirsiniz. Ramazan da zaten kilo alınmaz demek gibi bir düşünceniz yoktur inşallah.

  ne de olsa yemek yenmeyecek ne de olsa kilolar gider dememeli. Ramazan da iftarda yenilen yemekler sizin aksi halde birden kilo almanıza neden olabilir.

  Yağlı yemekler ve kızartmalar!

  Evet bunlar çok dikkat edilmesi gereken besin gruplarından bir tanesidir
  . Bunun tam ardından da hamur işleri gelir. Hamur işleri de dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Tüketimlerini kendimiz ayarlayarak kontrollü olarak yapmamız gerekir. Kızartmalar boş bir mide için ziyaret olabilir size göre ama sağlık olarak biraz risklidir. Yani kilo vermek isteyenler için özellikle kilo alma gibi bir durumu risk olarak kocaman önünüze sunar. Hamur işleri de mide de birden yenilince kilo olarak depolanmaya başlayabilir. Yenilen yemekler siz farkında olmadan kilolara yağlara dönüşebilir.

  Hızlı yememeli!

  İftarda gayette sakin olarak tüketimlerinize başlamalısınız. Çorbanızı önce içmelisiniz yemeklerde ve orucunuzu açarken bir bardak su ya da bir hurma bir zeytin tüketebilirsiniz. Çorbanızı içtikten sonra bir evin içinde dolaşabilir balkona çıkabilirsiniz. Ardından yemeklerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yavaş ve iyice çiğneyerek yemeklerinizi yemelisiniz. Ekmek çok fazla tüketmemeye bakmalısınız. Hafif şeyleri yemeklerinizin yanında yemelisiniz. Mesela mezeler gibi mesela bir mevsim salatası gibi. Kendinize güzelce her akşam oturup menüler hazırlamalısınız.

  Güzelce bu taktikleri kendinize edinirseniz kilo almazınız aksi hal daha güzelinde bir kilo verme süreçlerinizi hızlandırırsınız. Kilo vermek de sizin için istediğiniz bir şeyse daha da güzel. Tam size göre olur. Ve zaten yemek yeme konusunda sadece oruçlu olduğumuz ve oruç açarken ki yediğimiz iftar yemeklerimiz de değil normal hayatımızda oruç tutmadığımız zamanlarda da hızlı yemek yememeliyiz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş