Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Adet ve Oruç Adet ve Oruç Tutmak Adet Dmneminde Oruç Adak orucu tutan kadın adet görürse Arka arkaya onbeş gün oruç tutayım diye adak yapan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Adet ve Oruç Tutmak,Adet Dmneminde Oruç

  Sponsorlu Bağlantılar
  Adet ve Oruç
  Adet ve Oruç Tutmak
  Adet Dmneminde Oruç

  Adak orucu tutan kadın adet görürse


  Arka arkaya onbeş gün oruç tutayım diye adak yapan bir hanım, onbeş günü tamamlamazdan önce adet görmüş olursa, yeniden fasılasız oruç tutması gerekir. Bu tuttuğu oruçlar adak yerine geçmez. Araya engel girmiştir. Yeniden tutması gerekir.

  Adet Geçiktirici Hap Kullanmak


  Kadınlar oruçlarını tam tutabilmek için adet dönemlerini geciktirici hap kullanmaları doğru mu?

  Bir zorunluluk olmadığı halde fıtrata müdahale etmek ve sağlığı riske atmak, Din’in “zaruriyyat” olarak kabul ettiği “nefsin/canın korunması” ilkesine aykırıdır…

  Herhangi bir ibadetini eda için kadının hayzı geciktirici ilaç kullanmasına mutlak anlamda cevaz vermek doğru olmasa gerek. Kadının hayız görmesi tabiî/fıtrî bir hadisedir ve zorlayıcı bir durum olmadıkça da tabiî seyrine müdahale edilmemelidir.


  Adetli Kadının Oruçlu Gibi Durması Caiz mi?


  Adet halinde olan bir kadının, oruç tutmadığı halde yemeyip içmeyip oruçlu gibi durması haramdır. Bu durumdaki hanıma oruç tutmak haram olduğu gibi, yemiyerek, içmeyerek oruçlu gibi durması da haramdır. Aynı şekilde oruca niyet edipte tan yeri ağardıktan sonra hayız veya nifas haline giren kadına, akşama kadat oruçlu gibi aç durmak haramdır. Bu durumdaki hanımların gizli yemeleri İslami edeplerdendir.

  Kadın Bugün Adet Olacağım Diye Oruç Tutmazsa

  Adeti belirli olan kadına, kendince adet gelmesi şüpheli olan günde oruç tutmamak caizdir. Eğer görmezse yanız o günü kaza eder. Ancak kadın oruca niyet ettikten sonra "Bu gün adet günümdür" diya kan görmeden orucunu bozarda o gün kan gelmeyecek olursa, hem kaza hem de kefaret gerekir. Bunun için adet gördükten sonra iftar etmek gerekir.

  Ramazan'da Güneş Doğduktan Sonra Adet Görme

  Oruca niyet edip güneş doğduktan sonra adet gören hanımın orucu bozulur. Bu durumda olan hanım yemeğini yer. Adet halinde olan bir hanımın, oruç tutmadığı halde yemeyip, içmeyip oruçlu gibi durması haramdır. Ancak gizili yemesi İslami edeptendir.

  Ramazan'da Güneş Doğduktan Sonra Temizlenme

  Ramazan'da güneş doğduktan sonra adet ve lohusalıktan temizlenen bir kadın, eğer oruca aykırı bir şey yapmamış ise, derhal niyet ederek oruca başlar. Bu şekilde orucunu tutmuş olur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken Adet Olunca Oruç Bozulur Mu
 3. Oruçluyken adet olunca oruç bozulmalımı
 4. Oruçluyken adet olunursa oruç bozulur mu
 5. Oruçluyken adet gelirse oruç bozulur mu
 6. Oruçluyken adet görünce oruç bozulur mu
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş