Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya AİDS Günü İle İlgili Genel Bilgi Dünya AİDS Günü her yıl 1 Aralık tarihi olarak kabul edilmiştir. Bu gün HİV virüsünün yayılması ve AİDS

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Dünya AİDS Günü İle İlgili Genel Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Dünya AİDS Günü İle İlgili Genel Bilgi


  Dünya AİDS Günü her yıl 1 Aralık tarihi olarak kabul edilmiştir. Bu gün HİV virüsünün yayılması ve AİDS hastalığının artışına karşın bilinicin yükseltilmesi amacına adanmıştır. Böyle bir günün varoluşunun diğer bir amacı ise bu hastalıktan yaşamını yitirenleri anmak ve onları onurlandırmaktır.

  Hükümetler ve sağlık yetkilileri bu günde çeşitli forumlar ve konuşmalar düzenlerler. 1995 yılından bu yana ABD Dünya AİDS Gününü resmi olarak tanımıştır. Diğer ülke hükümetleri de benzer tutumlar alarak, aynı konuda açıklamalar yapmıştır.

  AİDS hastalığı nedeniyle 1981 yılından 2007'e kadar olan periyotluk dönemde 25 milyon insan hayatını kaybetmiştir. 2007 yılı istatistiklerine göre 33 milyon HİV virüslü kişi dünyada yaşamaktadır. Bu rakamlar doğrultusunda AİDS, dünyanın en yaygın yıkıcı hastalıklarından biridir. Bu hastalığa sahip olan ve taşıyanların arasında çocuklar da vardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünya Su Günü İle İlgili Açıklama, Genel Bilgi
 3. Dünya Felsefe Günü İle İlgili Açıklama, Genel Bilgi
 4. Dünya Tasarruf Günü İle İlgili Genel Bilgi
 5. Dünya Gıda Günü İle İlgili Genel Bilgi
 6. Dünya Çocuk Günü İle İlgili Genel Bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş