Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

19 Mayıs Bayram ını Niçin Kutluyoruz 19 Mayıs Bayram ı Neden Kutlanır - 19 Mayıs Bayram ının Anlam Ve Önemi Nedir - 19 Mayıs Genç
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 55      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  19 Mayıs Bayramını Niçin Kutluyoruz

  Sponsorlu Bağlantılar
  19 Mayıs Bayramını Niçin Kutluyoruz
  19 Mayıs Bayramı Neden Kutlanır - 19 Mayıs Bayramının Anlam Ve Önemi Nedir - 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Hakkında
  19 Mayıs Bayramını niçin kutluyoruz?

  19 Mayıs 1919 günü, Türk Milleti için önemli günlerden biridir. Özgürlüğe, bağımsızlığa ilk adım o gün atılmıştır. Kurtuluş Savaşı, Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun'a ayak basması ile başlamıştır.

  Ülkesini içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkarmak isteyen, Milletin bağımsızlığını yine milletin azmi ve kararlılığının kurtaracağına inanan Mustafa Kemal Atatürk, Samsun!a çıkışı ile bütün ülkeyi aydınlatacak bir hareketi başlatmıştır. Yani Mustafa Kemal kurtuluş meşalesini Samsun'da 19 Mayıs 1919′da yakmıştır.

  Atatürk'ün milli birlik ve dayanışmayı gerçekleştirmek için çıktığı yolculuk, küllenen umutları canlandırmış, Anadolu insanın tek yumruk olmasını sağlamıştır. Atatürk Türk Milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşaması için giriştiği bu savaşta, tüm gücünü, millete olan inancından ve güveninden almıştır.

  Atatürk bir konuşmasında Ben 19 Mayısta doğdum demiştir. Ulu önder Atatürkün bağımsızlık ışığını yaktığı 19 Mayısı doğum günü olarak kabul etmesi, 19 Mayısın tarihimizdeki yerini ve önemini en iyi biçimde yansıtmaktadır. Çünkü 19 Mayıs ülkenin mutlu geleceği için atılan ilk adımdır.

  Kurtuluş savaşı, hazırlık çalışmalarından Büyük Zafere kadar her yönü ile çok iyi tasarlanmış, umutların ve özlemlerin çığ gibi büyüyerek coşkuya ve zafere dönüştüğü kahramanlık destanımızdır.
  Kurtuluş Savaşı başarıyla sonuçlandıktan sonra 29 Ekim 1923′te Cumhuriyet ilan edildi. Atatürk Cumhuriyeti Türk gençliğine armağan etti. Bizler de Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı olan 19 Mayıs günü tarihini ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇliK VE SPOR BAYRAMı olarak kutluyor, bu kahramanlık destanını, o yollarda yaşanan büyük sıkıntıları ve çekilen çileleri unutmamaya, yeni nesillere de unutturmamaya çalışıyoruz.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 19 Mayıs Bayramını Niçin Kutlarız
 3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını Niçin Kutluyoruz
 4. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramını Niçin Bayram Olarak Kutluyoruz
 5. cumhuriyet bayramını niçin neden kutluyoruz
 6. 30 ağustos zafer bayramını niçin kutluyoruz
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş