Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sümerlerin yerleşim yeri neresidir? Mezopotamyanın yerli halklarından değildi , sümerologların okuduğu tabletlere göre halkın bir bölümünün Orta Asyadan diğer bir bölümünün ise Doğudan Dilmun denilen
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sümerlerin yerleşim yeri neresidir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sümerlerin yerleşim yeri neresidir?

  Mezopotamyanın yerli halklarından değildi, sümerologların okuduğu tabletlere göre halkın bir bölümünün Orta Asyadan diğer bir bölümünün ise Doğudan Dilmun denilen bir ülkeden geldiği söyleniyor. Yine de kökenleri tam bilinmemekte. Bilinen bir gerçek Sami kökenli olmadıkları. Nitekim Sümerce Hint-Avrupa ve Sami kökenli dillerle akraba değildir, gerçi bazı özellikleri Ural-Altay dillerini hatırlatsa da herhangi bir akrabalık veya köken kanıtlanamamıştır. Rus arkeolosijinin atası arkeolog Nikolsky şunları söyler: "Sümerlerin ana vatanı Aşkabad kentinin yakınındadır. Bu ülkenin kurganlarından arkeologlar taş, gümüş ve kilden yapılmış eşyaları bulmuşlardır ki bunlar, Mezopotamyanın güneyindeki Sümer kurganlarındakilere çok benzerler. Bütün bunlar şu düşünceye getirir ki, Sümerler büyük bir ihtimalle bu günkü Türkmenistandan Mezopotamyaya varmışlardır. Bu iki uygarlığın son analizi onların arasındaki birçok ortaklıkları göstermektedir. Sümerlerin baş Tanrıları olan En-Lilin yerleştiği yer Mezopotamyanın güneyindeki düzlükte değil, dağlarda olmuştur. Belki de Köpet Dağının etekleri onların ana vatanı olmuştur"

  Şu an Sümerce kendi başına ayrı bir dil olarak kabul edilmektedir. Sümerce ve Sümerler ile bazı topluluk, kültür ve dillerin yakınlığı genellikle tarih boyunca sürmüş olan etkileşimlerle açıklanmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yaşadığınız Yerleşim Yeri Sizce Sahip Olduğu Hangi Özellikleri Sebebiyle Yerleşim Yeri Ola
 3. Dünya'nın En Kuzeyindeki Yerleşim Yeri Neresidir?
 4. Dünya'nın en güneyindeki yerleşim yeri neresidir?
 5. Dünya'nın en alçak yerleşim yeri neresidir?
 6. Dünya'nın en yüksek yerleşim yeri neresidir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş