Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

doğada su döngüsü nasıl gerçekleşir vikipedi kısaca özet yazarmısınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Su Döngüsü Nasıl Gerçekleşir Kısaca Su Döngüsü Nasıl Gerçekleşir Su Döngüsü
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 30      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Su Döngüsü Nasıl Gerçekleşir Vikipedi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Su Döngüsü Nedir Vikipedi

  Su döngüsü, evrenin korunumu yasası gibi, yeryüzündeki su kaynaklarının artmaz veya eksilmezliğini ifade eden bir terimdir. Yeryüzündeki su kaynaklarını okyanuslar, denizler, göller ve yeraltı suları oluşturur. Dünya'daki su hareket eder, biçim değiştirir, bitkiler ve hayvanlar tarafından kullanılır, fakat gerçekte asla yok olmaz ve buna su döngüsü denir.

  Su Döngüsü Nasıl Gerçekleşir Vikipedi

  Su Döngüsü Nasýl Gerçekleþir Vikipedi-su-dongusu-nasil-gerceklesir.jpg


  Su, yaşam kaynağıdır. Bütün canlıların ağırlıklarının önemli bir kısmını su oluşturur. Yeryüzündeki su miktarının yaklaşık % 5’ i tatlı sulardır.

  Güneş enerjisinin ısıtmasıyla, çeşitli kaynaklardan atmosfere çıkan su buharı; yağmur, kar, dolu gibi yağış biçimleriyle yeniden yer yüzüne döner. Bu suyun bir miktarı yer altı sularına karışırken, daha büyük kısmı, göl ve deniz gibi kaynaklarda birikir. Su döngüsü de, öteki tüm döngüler gibi süreklidir. Bitkiler terleme ile su döngüsüne katılır . .

  Yer yeryüzündeki bütün sular katılmaktadır. Söz gelimi , denizlerden buharlaşan su, yağış olarak yer yüzüne dönmekte, bir kısmı yüzeysel sularda birikip, bir kısmı da yer altı sularına karışmaktadır.Yer altı sularının son toplanma yeri ise deniz ve okyanuslardır. Burada toplanan sular, su döngüsüne devam eder ( uzun su devri ). Deniz ve okyanuslardan buharlaşan suyun karalara geçmeden tekrar yağmur, kar, dolu biçiminde deniz ve okyanuslara geçmesine ise kısa su devri denir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. sinem_6021

  Su döngüsü yağmur kar dolu nasıl oluştuğuna nasıl yağdığı demektir.Yağmur kar ve dolu şöyle oluşmaktadır:Canlılar tarafından kullanılan su göl nehir vb. terleme yolu ile bütün sular bir kısmı buharlaşır.Suyun havaya geçmesini sağlar.Su damlacıkları ağırlaştığında dayanamayıp yeryüzüne iner.Bulutlardaki su damlacıkları soğuk hava ile karşılaştıklarında ise kar ve ya dolu olarak yeryüzüne iner.

  TEŞEKKÜRLER...


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş