Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Polisin Adli Görevleri , Yetkileri , Sorumlulukları Nelerdir Adli polis , en az tam teşekküllü bir polis karakolu bulunan yerlerde adli işlerle uğraşmak üzere ,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Polisin Adli Görevleri, Yetkileri, Sorumlulukları Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Polisin Adli Görevleri, Yetkileri, Sorumlulukları Nelerdir

  Adli polis, en az tam teşekküllü bir polis karakolu bulunan yerlerde adli işlerle uğraşmak üzere, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosundan ayrılan görevlilerden oluşan kısımdır. Karakol istenilen düzeyde teşkilatlanmaya sahip değilse, personelin bir kısmı veya hepsi bu görevde çalışır.

  İl Emniyet Müdürlüklerinde adli polis görevi için şube kuruluşuna gidilmiştir. Ancak karakollar da kovuşturucu polis görev yapmaktadır.

  Suç soruşturmaları, Emniyet Teşkilatı Kanununda yer alan temel prensiplere uygun olarak, yetkili adli makamların talimatları doğrultusunda yapılır. Kamu düzenini bozucu bir suç işlendiğinde adli polis, delilleri toplamak, suçu işleyen şahısları yakalamak, C.Savcısı adına soruşturmayı yürütmek ve suçluları adalete teslim etmekle yükümlüdür.

  2559 sayılı PVSK'nun 2. maddesi 6. bendinde de polisin adli görevi belirtilerek "İşlenmiş olan bir suç hakkında Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu (ozelbilgiler.com) ile diğer kanunlarda yazılı görevleri yapmak" diye belirtilmiştir. İdari polis, adli polise gerekli hallerde veya savcının isteği üzerine yardımla mükelleftir.

  İdari polis, adli polisi ilgilendiren bir olay karşısında kaldığı zaman, bir taraftan adli polis görevini yerine getirmekle beraber, diğer taraftan adli polisi haberdar eder ve adli zabıta gelince işi ona bırakır. Teorik olarak adli ve idari polis görevlerini ayırmak mümkün olmakla birlikte, tatbikatta bunların görevlerinin sınırlarını ayırmak mümkün değildir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Polisin Görevleri Kısaca Nelerdir
 3. Bilgi Polisin Görevleri, Yetkileri, Sorumlulukları Nelerdir
 4. Valinin Görevleri Ve Yetkileri Nelerdir ?
 5. Polisin İdari Görevleri, Yetkileri, Sorumlulukları Nelerdir
 6. Polisin Kısaca Görevleri, Yetkileri, Sorumlulukları Nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  istediğim gibi bir anlatım olmuş yazıyorum hepsini 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş