Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

photoshopta mirror photoshopta aynı görüntüsü hazırlama photoshopta yansıma efekti Evet arkadaş lar şimdi hep birlikte aynada yansıma efekti uygulayacağız resmimize. Şimdi dilimin döndüğünce anlatmaya çalışayım

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  photoshopta mirror, photoshopta aynı görüntüsü hazırlama, photoshopta yansıma efekti

  Sponsorlu Bağlantılar
  photoshopta mirror

  photoshopta aynı görüntüsü hazırlama
  photoshopta yansıma efekti

  Evet arkadaşlar şimdi hep birlikte aynada yansıma efekti uygulayacağız resmimize. Şimdi dilimin döndüğünce anlatmaya çalışayım

  İlk olarak yeni tertemiz bir sayfa açıyoruz Ctrl+N ve hemen ayarlarını yapıyoruz. Örnekte Yükseklik 6 Genişlik 4 inç olarak seçilmiş.  Tamamdır. Şimdi resmimizi ekrana taşıyoruz ve CTRL+A diyerek resmimizi seçili hale getiriyoruz. Dikkan ederseniz resmin etrafı tırtıklı bir görüntü aldı.  Resmimizin tamamını seçtikten sonra CTRL+C yani kopyala diyoruz. Hemen ardındanda CTRL+V buda demek oluyor ki yapıştır )

  Şimdi kopyala ve yapıştır dedik ve katmanlar paletine baktığımızda photoshop otomatik olarak layer 1 olarak ayarladı resmimizi.  Büyük ihtimalle resmimiz tabloya sırmayacak bu durumda CTRL+T yada Edit-->Free transform diyerek aşağıdaki pencereyi açın.  Bu konumdayken eliniz shift tuşunda basılı kalır ve mouse yardımıyla resmi sağ alt köşesinden orantılı bir şekilde küçültüp büyütebilirsiniz.
  Buraya kadar herşey yolundaysa şimdi devam edelim.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Photoshopta zemin hazırlama - Photoshopta ahşap zemin hazırlanması
 3. Photoshopta şimşek efekti nasıl yapılır, Photoshopta şimşek efekti yapma resimli anlatım
 4. Photoshopta parlama efekti nasıl yapılır, Photoshopta parlama efekti resimli anlatım
 5. Photoshopta ışıklandırma, Photoshopta resme ışık efekti verme
 6. Photoshopta Duman Efekti, Photoshopta Duman Efekti nasıl Yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İstediğimiz ayna görüntüsünü resmimizin neresine gelmesini istediğimize karar verelim. Benim resmimde sol tarafta biryansıma olacak. Şimdi yapmamız gereken View ve New Guide da tıklamak.  Açılan pencerede Dikey oryantasyonu seçiyoruz ve position %50 olarak ayarlıyoruz.  Dediklerimiz tamamsa okeyleyip kutucuğu kapatın ve resmimize bakın. Tam ortadan dikine bir çizgi belirdi.  Sakın endişe etmeyin ortadaki o çizgiyi yokedeceğiz )

  Şimdi yapmamız gereken taşıma aracını seçiyoruz. Taşıma aracıda ne mi? İşte şu küçük şekil.  Şimdi yansımanın olmasını istediğimiz yöne doğru resmi kaydırıyoruz. Ben yansımanın solda olmasını istediğim için resmimi tutup sol tarafa doğru çekiştirmeye başladım bile. Ortadaki çizgi kulağımı kesecek şekilde  Burda kocaman bir beyaz boşluk kaldı demeyin oda yokolacak çünkü.

  Şimdi aşağıdaki simgeye tıklayın

 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 10. Evet şimdi ayna yansıması olacak olan kısmı, seçtiğimiz araçla tarıyoruz. Dikkat ederseniz seçili kısım yine tırtıklı bir görüntü halini aldı.


  Şimdi kısa yol tuşlarından CTRL+J ye basıp önce New, hemen ardındanda Layer via copy diyoruz.


  Bu işlem seçimin bir kopyasını oluşturur ve bir önceki katmanın hemen üzerine yerleştirir. Layer kutusundaki görüntümüz şöyle oldu.  Buraya kadar tamamsa burdan sonra biraz daha dikkat. burda bir merkez noktası belirlememiz lazım. CTRL+T kısayolu ile free transform özelliğini açıyoruz.


  Seçtiğimiz nokta free transform kutusunun üzerinde ama biz onu istediğimiz yere taşıyabiliriz.Bir nereye taşırsak merkez nokta orası olur.
  Ben merkez noktasını resmimizin tam ortası olarak belirliyorum şöyleki...  Şimdi edit--------->Free Transform--------->Transform--------->Flip Horizontal seçiyoruz.

  Ve işte resmimizin yeni hali  Evet enter tuşuna basıyoruz ve serbeste geçiyoruz. Biraz arkamıza yaslanıp sakinleşilim çok az kaldı.
  Tek sorun ortadaki çizgiyi yoketmek işte şimdi bu sorunu çözelim.

  View Clear Guedes diyoruz resimdeki gibi ve sürprizzzz çizgi kayboluyor ve resmimiz pırıl pırıl bir ayna yansımasına dönüşüyor.  Umarım yardımcı olabilmişimdir.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş