Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İLK KONTOLCÜLER "General Motors" kim ihtiyaç sistem in "kontrol paneli kablolu yerine tanınan ilk arasındadır. Artan rekabet zorla otomatik yapımcıları üretim kalitesi ve verimliliği artırmak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İlk Kontolcüler PLC

  Sponsorlu Bağlantılar
  İLK KONTOLCÜLER

  "General Motors" kim ihtiyaç sistemin "kontrol paneli kablolu yerine tanınan ilk arasındadır. Artan rekabet zorla otomatik yapımcıları üretim kalitesi ve verimliliği artırmak için. Esneklik ve hızlı ve otomatik üretim hatları kolayca değiştirmek önemli oldu! General Motors 'fikir mikro sistem mantığı biri için kullanmak olmuştur (bu mikro kadarıyla bugünün altında güçlerini sekiz-bit mikrodenetleyici edildi) kablolu röleleri yerine. Bilgisayar büyük, pahalı, esnek olmayan kablolu kumanda panoları yerine sürebilir. Eğer değişiklikler sistem mantığı veya bir mikrobilgisayar programı işlemleri sırayla gerekli idi yerine değiştirilebilir rölelerinin uyumlanma. Tüm döneminde kablolama değişiklikleri için gerekli olan sadece ne eleme düşünün sonra demekti. Bugün, bu tür düşünme o devrimci olduğunu, ancak ortak o zaman!

  Her şey iyi, ama sonra yeni bir sorun, elektrik teknisyenleri kabul ve yeni bir cihaz yapmak için yukarı çıktı dışarı düşünülüyordu. Sistemleri genellikle oldukça karmaşık ve kompleks programlama gerektirir. Bu söz konusu bilgi ve diğer iş görevleri ek olarak bilgisayar dili kullanmak elektrikçiler sormak oldu. General Motors Hidromatic Bölümü bu büyük şirketin ihtiyaç tanıdı ve ilk programlanabilir mantık denetleyicisi için proje kriterlerini ortaya yazdı (var ki, biz bugün bunları biliyorsun gerçekleştirilen endüstriyel kontrol, ancak bu basit edildi sıralı kontrolörleri PLC kontrolörleri Not U aletleri satılan şirketler) idi. Reprogrammed olmak Özellikler yeni bir cihaz mekanik parçalar yerine elektronik, bir bilgisayarın esnekliğe sahip, endüstriyel ortamlardaki (titreşimleri, ısı, toz, fonksiyon tabanlı olması gereken vb) ve bir yeteneği var ve diğer görevler için kullanılır. Son kriterleri de en önemli oldu ve yeni bir cihaz kolayca programlanabilir ve elektrik teknisyenleri ve teknisyenler tarafından yapılmaktadır vardı. Zaman özellikleri yapıldı, General Motors ilgilenen şirketler için, baktı ve onları bu proje için özellikleri bir araya geleceği bir cihaz geliştirmek için teşvik etti.

  "Gould Modicon" olan bu özellikler bir araya gelerek ilk aygıt geliştirdi. Yeni bir cihazla başarının anahtarı olduğunu için onun programlama yeni bir programlama dili öğrenmek için yoktu. O kadar ki aynı dili ua merdiven diyagramı, teknisyenlerin zaten bilinen kullanılan programlandı. Elektrikçiler ve teknisyenler çok kolay bu yeni cihazlar, çünkü mantık eski mantık ki çalışma için kullanılan benzer görünüyordu anlayabilirdim. Böylece onlar da (elbette) iyi bir hareket olduğunu kanıtlayan yeni bir programlama dili öğrenmek için yoktu. PLC kontrol başlangıçta bilgisayar denetleyicileri (programlanabilir denetleyiciler) denirdi. Bu, Kişisel Bilgisayarlar belirdi küçük bir karışıklığa neden oldu. , Atama PC bilgisayarlarda ve programlanabilir kontrolörleri oldu programlanabilir mantık kontrolörleri kaldı karışıklığı önlemek için. İlk PLC kontrol edildi basit cihazlar. Switch gibi Onlar bağlı giriş, dijital sensörleri, vs, ve çıkış cihazları açık ya da kapalı iç mantığa dayalı. Karmaşık denetimleri için sıcaklık, konum, basınç, vs Ancak gibi, yıl boyunca uygun değildir Onlar ilk geldi, onlar, PLC denetleyicilerinin yapımcıları birçok özellik ve iyileştirme ekledi. Bugünün PLC kontrol pozisyon kontrolü, çeşitli yönetmelikler ve diğer karmaşık uygulamalar gibi çok karmaşık görevleri işleyebilir. Çalışma ve programlama kolaylığı ve hızı da geliştirilmiş edildi. Ayrıca, özel amaçlar için modüller, net birkaç PLC kontrol üniteleri bağlamak için iletişim modülleri gibi geliştirilmiştir. Bugün bir PLC tarafından idare edilemeyen bir görev hayal etmek zordur.


  ...


  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş