Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar Bölümlerİ Bilgisayar ın Bölümleri Nelerdir Bilgisayar gerçekte birçok parçanın birlikte çalıştığı bir sistem dir. Görüp dokunabildiğiniz fiziksel parçalar topluca donanım olarak adlandırılır. Diğer taraftan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 63      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgisayarın Bölümleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayar Bölümlerİ

  Bilgisayarın Bölümleri Nelerdir


  Bilgisayar gerçekte birçok parçanın birlikte çalıştığı bir sistemdir. Görüp dokunabildiğiniz fiziksel parçalar topluca donanım olarak adlandırılır. Diğer taraftan, Yazılım, donanıma ne yapacağını söyleyen komutları veya programları belirtir.  Bilgisayarlar Kullanım alanlarına göre 3’e ayrılır:


  1. Kişisel Bilgisayarlar: Desktop(masaüztü) , Laptop(dizüstü), Cep bilgisayarları.

  2. Ana Bilgisayarlar

  3. Süper Bilgisayarlar.

  Yapılarına göre :

  1. Analog bilgisayarlar

  2. Sayısal bilgisayarlar

  3. Karma bilgisayarlar

  Yazılım: Bilgisayar donanımının iş yapabilmesi için belirli bir mantık çerçevesinde yazılmış komut toplulukları yani programlara yazılım denir. İki tür Yazılım vardır:

  1. Sistem Yazılımları: İşletim sistemleri, Antivirüs programları gibi yazılımlar bu gruba girer. İşletim sistemleri bilgisayarı işleten sitemdir. Yani biz bilgisayarı işletim sistemi sayesinde açarız ve onu sayesinde dosya kopyalama, yazı yazma, resim yapma , dosya silme, yazıcıdan çıktı alma gibi işlemleri yaparız. İşletim sistemi çekirdek yazılımdır. Diğer bütün programlar işletim sistemi üzerinde çalışır. İki tür İşletim sistemi vardır:

  Çok kullanıcılı İşletim sistemleri: Aynı anda birden fazla kişinin bir ağ ortamında kullandığı işletim sistemleridir. Linux, Unix, Novel, Windows NT, Windows 2000 gibi işletim sistemleri çok kullanıcılıdır. Genelde şirketlerde kullanılır.

  Tek Kullanıcılı İşletim Sistemleri: Aynı anda sadece bir kişinin kullanımına izin veren işletim sistemleridir. Dos, Windows 3.1, Win 95, Win 98, Win Me, Win XP Home Edition gibi işletim sistemleri tek kullanıcılı işletim sistemleridir. Genel olarak ev kullanıcılarının kullandığı işletim sistemidir.

  2. Uygulama Yazılımları: Günlük hayatta yaptığımız Yazı Yazma, resim yapma, fak çekme, Hesap işleri gibi işleri bilgisayar ortamında yapmanızı sağlayan ve işinizi kolaylaştıran programlardır. Örneğin Windows altında çalışan hesap makinesi, paint resim programı, word kelime işlem programı, Excel tablolama programı uygulama programıdır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çiçekli bir bitkinin çiçeğinin bölümleri, Bir Çiçeğin Bölümleri
 3. Çiçeğin Bölümleri, Çiçeklerin Sınıflandırılması, Çiçeğin bölümleri hakkında bilgi
 4. Çiçeğin Bölümleri ve Görevleri, Çiçeğin Bölümleri nelerdir
 5. Ege Bölgesinin Bölümleri,Ege bölgesi bölüm ve yöreleri,Ege bölgesi bölümleri ve özellikler
 6. Marmara bölgesi bölüm ve yöreleri,Marmara bölgesinin bölümleri,marmara bölgesinin bölümler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  çok sevdim harika forumlord benim en sevdiğim 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş