Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ramazan da mide yanması ramazan ayında mide yanması oluyor sebebi nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Oruçluyken mide yanması Ramazan ayında mide bulantısı Ramazan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ramazan ayında mide yanması

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Orucu Bozmadan Mide Ağrısı ve Bulantısını Gidermek

  Uzun süren açlık sonucu kişide kan basıncı oynamaları, ani kan şekeri düşmesi, gerilime bağlı olarak şiddetli baş ağrısı gelişebileceği, ayrıca migren gibi kronik ağrıları da tetikleyebildiği, kafeinli içeceklere bağımlılığı olan kişilerin de şiddetli baş ağrısı çekebileceği bildirildi.
  Açlık ve susuzluğun başta mide ve barsak sisteminden kaynaklananlar olmak üzere çok çeşitli ağrılara neden olabildiğini belirten Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Ayşen Yücel, “Vücutta daha önce karşılaşılmamış, akut ağrı denilen, ani başlayan ve vücutta meydana gelen herhangi bir bozukluğun habercisi olan bir ağrı varsa bunun ciddiye alınması gerekir.
  Daha önce hiç mide ya da karın ağrısı yaşamamış oruçlu kişide çok şiddetli bir karın ağrısının başlaması, buna barsak düzeninde bozukluğun eşlik etmesi ve beraberinde
  kusma gibi belirtilerin ortaya çıktığı durumu örnek olarak verebiliriz” dedi.
  Ayda iki üç migren atağı olan ve koruyucu tedavisi süren migren hastasının ilaç alım saatini iftar sahur saatlerine göre düzenleyebileceğini ifade eden Prof. Dr. Yücel, “Eğer kişinin ağrıları hafif ve orta şiddetteyse kişi nefes ya da gevşeme egzersizleriyle bu ağrıyı geçirebilir. Ama ağrıyı yaşayan kişinin bu egzersizleri nasıl uygulayacağını bilmesi gerekiyor. Ağrı orta şiddetten fazlaysa, bu egzersizlerin faydası olsa bile tam olarak ağrıyı geçiremeyebiliyor” diye konuştu.
  Özellikle gerilim ağrılarında nefes ve gevşeme egzersizlerinin yanı sıra müzik dinleme veya kişiyi rahatlatan herhangi bir uğraşı gibi dikkat dağıtıcı egzersizlerin yararlı olabileceğini anlatan Yücel, şunları kaydetti:
  “Ayrıca loş, sessiz bir ortam ve temiz hava da ağrının azalmasını sağlayabilir. Nefes egzersizleri sırasında vücudun iyi oksijen almasını, dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlamak gerekiyor. Kas gevşetme egzersizleri de ağrılara karşı işe yarayabiliyor. Bu egzersizlerin sessiz, sakin bir ortamda, mümkünse sevilen bir müzik eşliğinde yapılması etkiyi artırıyor.
  Egzersizler hakkında bir uzmandan eğitim almak önem taşıyor. Baş ağrılarına karşı fazla miktarda kafeinli ürünlerin tüketilmemesi, kronik ağrısı ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerde oruç sırasında şiddetli bir ağrı görülüyorsa bu kişinin hemen bir hekime başvurmasını öneriyoruz.”

  Prof. Dr. Ayşen Yücel, ofiste çalışanlar için de ağrıyı giderme konusunda şu önerilerde bulundu. “Açık havaya çıkıp yürüyüş yapın ve derin derin nefes alın. Mümkünse kapınızı kapatıp ışığı azaltarak yarım saat kadar uyuyun. Daha önce öğrendiğiniz kas gevşetici egzersizleri ya da nefes egzersizlerini uygulayın.” 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş