Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

rüyada anahtar görmek ne demek , neye işarettir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Rüyada Anahtar Görmek ne demek Rüyada Kel Olduğunu Görmek Ne Anlama
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Rüyada Anahtar Görmek Ne Demek

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Rüyada Anahtar Görmek

  Rüyada Anahtar görmek, aklını kullanamayarak fakirleşmeye, anahtar bulmak, yaptığınız iş sonucunda bol kazanç elde edeceğinize, hapishane kapısını anahtar ile kilitlemek, destek aldığınız kimselerin sıkıntıya düşeceklerine ve artık sizin desteğinize ihtiyaç duyduklarına, kapı üzerinde anahtar görmek, mahkum olunacağına, kırılmış anahtar görmek, malınızı korumanız gerektiğine, anahtarla kapı açmak, zor olacağını düşündüğünüz bir işin çok kolay olacağına işarettir. Hayatınızda beklenmedik değişiklikler olacağının işaretidir. Anahtar bulmak, mutlu bir Aile hayatınız olacağına ve güzel iş teklifleri alacağınıza işarettir. Anahtar kaybederseniz, gereksiz deneyimler edineceğiniz ve maceralar yaşayacaksınız.

  Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine,kadınlar için, evliliğinde geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir. Anahtarla kapı açmak, problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna işarettir Kırık Anahtarı görmek,çevrenizde arkanızda konuşan dostlarınızın varlığına işarettir. Anahtar çalınması,işlerinizi boş vermenizden dolayı çok zor durumlara düşeceğinize işarettir.

  Hayatınızda beklenmedik değişiklikler olacağının işaretidir. Anahtar bulmak, mutlu bir Aile hayatınız olacağına ve güzel iş teklifleri alacağınıza işarettir. Anahtar kaybederseniz, gereksiz deneyimler edineceğiniz ve maceralar yaşayacaksınız.

  Sahip olduğunuz bilgiyi ve zekayı kullanamayıp, kötü duruma düşmeye.

  Bilindiği gibi Anahtar, kapılar açan bir âlettir. Bu sebeple Rüyada anahtar görmek, rüya sahibi için Allahu Teâlâ`nın lütuf ve ihsanına delâlet eder.

  Anahtar, ilim ve Kur`ân`ın kapısını açmakla da tabir olunur.

  Kirmanı demiştir ki:
  Rüyada anahtar ile bir yeri açtığını görmek hayra, kapamak ise şerre delâlet eder. Kilitlemek evlendirmege, elinde cennetin anahtarlarıni görmek sonu, hayırlı bir iş yapacagına işarettir.

  Cafer-i Sadik (R.A.) a göre:
  rüyada anahtar görmek, güç işlerin asilmasına, kederden kurtulmaya, hastaliktan iyilesmeye, muradın olusuna, dinde kuvvete, duaların kabulüne, ilim ve marifete delalet eder. Bir seyi anahtarla açtıgını gören istediginde yardım görür. Bir kadın, kendisine bir anahtar verildigini görse, bekar ise evlenir. Kendi sine bir anahtar veya anahtarlar verildigini gören, halka hükmedecek büyük bir ise girer. Bu rüya her suretle hayırlıdir. anahtarın veya dişlerinden birinin kirildigini görmek, hayır delildir. Anahtarının kaybolduğunu veya çalindigini görenin işleri yarim kalir. Anahtari kilidin deligine soktugunu görmek, nikaha işarettir. Eger anahtar yeni ise bakire bir kizla, eski ise dul bir kadınla evlenilir.

  İmam Nablusî rüyada anahtar görmeyi şu veçhe ile tabir etmiştir:
  1) Rızık, 2) Muavenet, 3) İlim, 4) Zevç ve evlâd, 5) Mal, 6) Felah, 7) Kabul olunan dua, 8) Hac farizası, 9) Vali ve melik..

  Abdulganı Nablusi ye göre:
  anahtar görmek, düsünce ile yorumlanır. Rüyasinda bir anahtari olduğu halde evinin veya kasasinin yahut dolabinin kapisini açamayanın hayatta çok çalistigi halde kazanci ancak karın doyurmasına yeter. Anahtarla kolaylikla her kapiyi açtıgını gören, zahmetsiz ve çok rahat para kazanır.

  Cabirü`l-Mağribî demiştir ki:
  Rüyada elinde bir anahtar olduğ unu görmek, temiz Su ile Abdest almaya ve ibadetlerde devama işarettir. Elinden anahtarın düştüğünü görmek, namaz hususunda tenbelliğe delâlet eder.

  Ebu Sait EI Vaiz e göre:
  demirden anahtar kuvvet ve kudret sahibi bir kimsedir. Açmak iyidir, zafere işarettir. Elinde anahtarlar olduğunu görenin eline mal geçer. Anahtarla bir yeri açmak, dua ile bir sey istemege delalet eder. Rüyasinda bir kapiyi açmak ,için cebinde anahtar aradıgını görmek, büyük bir iş kurmak için sermaye veya ortak aradigina, yahut önemli bir davanız için, bir ünlü Avukat bulmaya çalistıgınıza, veya elinize geçen büyük miktarda bir paranızi nasil degerlendirmeyi düsündügünüze delalet eder.

  Anahtar bulmak: İşlerinizin çok iyi gideceğine işarettir.

  Hapishane Anahtarı görmek: zamanında sizi destekleyenlerin şimdi sizin desteğinize ihtiyaçları olduğu anlamına gelir. * Kırık anahtar görmek: Çevrenizde yüzünüze gülüp arkanızdan dolaplar çeviren doslarınızın varlığına işarettir.

  Anahtarın çalınması: İşlerinizi savsaklamanızdan dolayı çok zor durumlara düşeceğinize işarettir.

  Anahtarla kapı açmak: Problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna işarettir.

  Kapının üzerinde anahtar olması: Hapse girmeye işarettir.

  Rüyada elinde cennetin anahtarı olduğunu görmek, ibadet, ilim, hikmet ve marifetle nasiplenmeye delâlet eder..

  Elinde birçok anahtarın olduğunu görmek, büyük ve şerefli bir saltanata işarettir.

  Rüyada bir kapıyı veya bir kilidi açtığını görmek, düşmanlar üzerine galip olmaya delâlet eder.

  Rüyada elinde dişsiz bir anahtar olduğunu görmek, yetime zulmetmeye işarettir.

  Elinde Kabe`nin anahtarını görmek, yüksek şahsiyetlerden birine erişmeye ve onunla dost olmaya delâlet eder.

  Yine anahtar, hazineler ile de tabir edilir. Zira her kapı anahtar ile açılır.

  Rüyada demirden bir anahtar görmek, kuvvetli ve şöhretli bir kimseye ve işlerin selâmetine delâlet eder.

  Bazı kere de anahtar görmek, evlâda, casuslara, yolculuğa, hizmetçilere, kadınlar için de kocaya delâlet eder.

  Rüyada elinde ağ açtan yapılma anahtar görmek, emanet bıraktığı malı varsa zayi olacağına işarettir.

  Anahtarla bir yeri açmak hayra, kapatmaksa şerre delalet eder. Anahtar, Allah `tan bir şey istemeyle, dua ve istiğfar ile tabir edilir. Elinde bir Anahtar olduğunu görmek Abdest alıp ibadet etmeye; elinden anahtarın düştüğünü görmek namazı eda etmekte gevvşek davranmaya delalet eder. Ayrıca anahtar görmek, rızık, ilim, evlat, elçi, mal, define, koca ve hacca gitmekle tabir edilir. Elinde birçok anahtar olduğunu gören kimse büyük bir mertebeye erişir. Anahtar ile bir kapıyı veya kilidi açtığını gören, büyük bir zatın yardımıyla düşmanına galip gelir. Bir anahtar aldığını gören hazine bulur; eğer arazi sahibi ise toprağından istifade eder.

  Anahtar, eliyle halkin işlerinin yapilması için aracı olan bir kimse ile tabir olunur. Elinde bir çok anahtarlar olduğunu gören, rütbe ve şeref sahibi olur. Bazıları demislerdir ki : Anahtar görmek Allah (C.C.) Teala Hazretlerinden istenen bir sey veya dua veya magfiret ile tabir olunur. Rüyada bir kapiyi anahtarla açtıgını gören kimse, Hakkin yardımi ile murad ettigi seye kavusur. Eger anahtarsiz açarsa, o kimse dua veya iyilik ve ebeveyninin duasiyla maksadina nail olur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş