Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Saçkıran Nedir? Belirtileri Tedavisi Saçkıran hastalığının (Alopesi areatanın) şifalı bitkilerle tamamen geçtiği belirtiliyor. Saçkıran Hastalığı (Alopesi areatanın) nedir? Alopesi tıp dilinde saç kaybı anlamına gelmektedir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Saçkıran Nedir? Belirtileri Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Saçkıran Nedir? Belirtileri Tedavisi  Saçkıran hastalığının (Alopesi areatanın) şifalı bitkilerle tamamen geçtiği belirtiliyor.
  Saçkıran Hastalığı (Alopesi areatanın) nedir?
  Alopesi tıp dilinde saç kaybı anlamına gelmektedir. Alopesi areatada ise saçlarda aniden yuvarlak saçsız alanlar oluşturacak şekilde dökülme olmasıdır.
  Saçkıran Hastalığının (Alopesi areatanın) nedeni nedir?
  Alopesi areata otoimmun bir hastalıkdır. Otoimmun hastalıklarda bilinmeyen br nedenle bağışıklık sistemi kendi hücrelerini yabancı olarak görüp bu hücrelerle savaşmaya başlar. Bu durumda kıl kökleri etrafında bulunan lenfosit denen hücreler sitokin diye adlandırılan kimyasallar salgılarlar ve bu da saçlarda dökülmeye neden olur.
  Saçkıran Hastalığının ailesel özelliği var mıdır?
  Alopesi areata ailenin bir bireyinden fazlasında görülebilir veya ailenin diğerlerinde pernisiyöz anemi ve vitiligo gibi diğer immun hastalıklar bulunabilir.

  Saçkıran Hastalığı bulaşıcı mıdır?

  Alopesi areata bulaştırıcı değildir.
  Saçkıran Hastalığının (Alopesi areatanın) nedeni nedir?
  Hastalığın yenilen gıdalarla bir ilişkisi yoktur. Diğer sağlık problemlerinde olduğu gibi hastalık stressli bir olaydan sonra başlayabilir, fakat bu olguların hepsinde yoktur.
  Saçkıran Hastalığı nasıl görülür?
  Alopesi areata belirgin bir rahatsızlık vermediği için, genellikle berberler tarafından saptanır. Saçın büyümesi durur ve kökünden ayrılır. Alpopesi areata üç evre gösterir. İlk olarak saçlar aniden dökülür, sonra dökülen alanda genişleme olur. Son olarak da saçlar başlangıçta renkleri beyaz veya gri olarak çıkmaya başlarlar. Bu ayları hatta yılları alabilir. Yeni kıllar çıkarken diğerleri dökülebilir.
  Saçkıran Saçların tamamı dökülebilir mi?
  Etkilenen hastaların %5 ine kadar olanında tüm saçlar dökülebilir. Bu duruma alopesi totalis denilir ve çok uzun sürebilir. Hastaların %1 inden azında vücut kılları tamamiyle dökülür, bu durum alopesi üniversalis olarak bilinir.
  Saçkıran Hastalığın başka bir zararı var mıdır?
  Alopesi areata fiziksel bir rahatsızlığa neden olmaz, ama psikolojik olarak hastayı etkiler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Egzama nedir belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi
 3. Over Kanseri, Over Kanserinin Belirtileri, Tedavisi Nedir
 4. Karaciğer Kanserinin Belirtileri, Tedavisi Nedir
 5. Zona Hastalığı Nedir Belirtileri Nedenleri Tedavisi
 6. Hiperaktivite Nedir? Belirtileri ve Tedavisi Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş