Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yüz Tipine ve Şekline Göre Saç Kesim Modelleri Saç kesim modelleri gelişi güzeline yapılmaması gerekir.En güzel saç modeli olsa dahi sizin yüz tipinize uygun olmayabilir.Böylece
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yüz Tipine ve Şekline Göre Saç Kesim Modelleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yüz Tipine ve Şekline Göre Saç Kesim Modelleri

  Saç kesim modelleri gelişi güzeline yapılmaması gerekir.En güzel saç modeli olsa dahi sizin yüz tipinize uygun olmayabilir.Böylece istediğiniz sonucu elde edemezsiniz.Eğer yüzünüz üçgen ise yüzünüzü yuvarlak gösterecek oval saç modeli gerekiyor.Kısacası saç kestirmeye giderken saç modeline göre değil yüz şekline göre saç modelleri nden Kolay Saç Modelleri deneyin.


  Yuvarlak Yüzlüler için Saç Kesimi
  Dengeli yumuşak bir yüz biçimidir. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikayetçiyseniz ve bunu biraz olsun inceltmenin iyi olaçagını düşünüyorsanız, saçınızın bölümü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup, yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.
  Kare Yüzlüler için Saç Kesimi
  Kare yüz şeklinde yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik çok ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı aynen bir kare kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak, dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kahkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.
  Dikdörtgen Yüzlüler için Saç Kesimi
  Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmiyen bir yüz biçimidir. Eğer yüzünüzü biraz kısalmak gayesiyle bir kesim yaptırmayı düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırılabilir. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dendgeli, uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.
  Enine Dikdörtgen Yüzlüler için Saç Kesimi
  Bu yüz biciminde yüz hatlarınızı biraz uzatmak ver şakak kemiklerinizin ön plana çıkmasını istemiyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarlara verilecek bölümlere saçınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzünüzü nazikleşebilir ve yüz yapınızda birazda olsun değişiklikler yapabilirsiniz.
  Ters Üçgen Yüzlüler için Saç Kesimi
  Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz biçimidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak imakan dahilindedir. Makyaj için ise en uygun yüz biçimidir. Kişileri çok enerjik ve dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük, sevecenlik katmak istiyorsanız, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kesim yaptırarak, saç tepesine bölüm vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Ama kendinize biraz dengeli, uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok bölümü olan ve saçın tepesine doğru bölümü azaltılmış saç modellerini tercih edilebilir.
  Üçgen Yüzlüler için Saç Kesimi
  Saç şeklinde daha olumsuz olan bir yüz şeklidir. İnsanları enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir, “loser” . O zaman bu negatif yüz biçiminizi saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru bölümü arttırarak yapılabilir. Küçük kare kesimler yaptırılabilir.
  Baklava Yüzlüler için Saç Kesimi
  En ünlü yüz biçmidir. Bu yüz biçimi için saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulanabilir. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza, kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda, nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.
  Yüz şekline göre saç kesilirken kuaförünüze önemle şuna anlatmalısınızı, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istiyorsunuz, kilo, boy, giyim tarzınız ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ve ona göre saç kesimi yaptırmalısınız.
  Saç Tipnizi Göre Saç Kesimleri
  İnce telli ve düz Saçlar İçin Kesim;
  Saçlarınızı omuzdan aşağıya uzatmayın; saçınızı kat kat kestirmek saçınızı daha kalın gösterecek ve hareket kazandıracaktır. Yüz şeklinize uygun bir perçem de iyi olur.
  Kalın ve sert Saçlar İçin Kesim;
  En basit saç tipidir fakat sürekli bakım ve kontrol gerektirmektedir. Saçlarınızın dik dik olmasını istemiyorsanız çok kısa kesmeyin.
  Dalgalı Saçlar İçin Kesim
  İnceden kalına doğru uzanır, Şaç kesimibnizi yüz şeklinize gore yapmalısınız. Saçınız daki dalgalar saçınızı ne kadar çok uzatırsanız o kadar azalmaktadır.
  Kıvırcık saçlar İçin Kesim
  Bu saç yapısı çok fazla çeşitlilik göstermektedir, fakat kesim önerileride sınırlıdır. Doğal haliyle bırakın, iyi bakın ve örme, topuz gibi stil tekniklerini öğrenin ya da düz hale getirin. Bu sonuncusu kimyasal işlem gerektirdiğinden, saçınızı sağlıklı tutmak için sürekli bakım uygulamanız gerekecek. Düzleştirme işlemini profesyonellere bırakmanız en dogrusu


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yüz Tipine Göre Sakal Modelleri
 3. Saç Modeline Göre Doğru Takı Tercih Etmek Saçınızın Şekline Göre Takı
 4. Yüz tipine göre değişik erkek saç modelleri
 5. Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi
 6. Vücut şekline göre elbise modelleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş