Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sıcak Havalarda Hasta Olunur Mu ? Yaz ortasında hasta olunur mu' demeyin Sıcak Havalarda Grip Havalar iyice ısındı..Bu havada hasta olunur mu diyenler çoğunlukta fakat

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sıcak Havalarda Hasta Olunur Mu ?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sıcak Havalarda Hasta Olunur Mu ?
  Yaz ortasında hasta olunur mu' demeyin
  Sıcak Havalarda Grip


  Havalar iyice ısındı..Bu havada hasta olunur mu diyenler çoğunlukta fakat havaların sıcak olmasıyla soğuk yiyecek ve içeceklerin tüketimi de artmaya başladı.Bu soğuk içecek ve yiyecekler özellikle aşırı sıcak havalarda nezle,grip ve soğuk algınlığına neden olmaktadır.Çoğu zaman geceleri boğaz ağrısı,boğazda şişkinlik,yutkunma zorluğu,grip,nezle,soğuk algınlığı gibi durumlarla karşılaşırız.


  Soğuk algınlığı ve grip, üst solunum yollarının virüsel enfeksiyonlardır ve günümüzde insanların doktora gitmelerine neden olan rahatsızlıkların başında gelir. Soğuk algınlığına yol açan 250′den fazla virüs vardır. Buna karşılık, gribin üç ana grubu bulunur A, B ve C. Dünya nüfusunun neredeyse yarısı yılda bir kez soğuk algınlığına yakalanır ve bu durum sıklıkla sonbahar ve kış aylarında gerçekleşir. Grip daha az insanı etkiler ve kışın salgın halinde görülür. Soğuk algınlığı ve griple mücadelenin en etkili yolu vücudunu olabildiğince zinde ve sağlıklı tutmaktır.

  Soğuk algınlığı ve grip son derece bulaşıcıdır. Havadaki mukus zerrecikleriyle yayılır. Mukus zerreleri hasta bireyin öksürmesi, hapşırması veya soluk alıp vermesiyle havaya geçer. Virüsler fiziksel temas ile de bulaşabilir, yani ellerine virüs bulaşan bir kişi gözüne ya da burnuna dokunduğunda, virüsü hastalığa etki edebilecek noktalara taşımış olur. Etkilenen biri virüsü çok kişiye bulaştırabilir. Belirtilerin gelişmeye başlamasından bir gün öncesi virüsün en çok bulaşacağı dönemdir.

  Tedavisi:

  Aslında soğuk algınlığına yakalanmış birine en iyi tedavi yöntemi sıcak bir çorba içmek ve uzun bir süre yatarak dinlenmek.Yattığımızda ne kadar sıcakta olsa vücudunuz , sıkıca giyinip vücudun iyice sıcak tutulması bu yolla da terleyerek vücudu rahatlatmak iyi gelir.

  Ayrıca yemek yerken sıvı , yağı az yiyecekler tüketmeye özen gösterin çünkü yağlı yiyecekler sizi zorlayacaktır.Hastalığın ömrünü uzatır. Bir başka yöntemse odanın nemli tutulmasıdır.Eğer mevsim kışsa kalorifer peteğinin üstüne sıcak su koyarak nemlenmesini sağlayabilirsiniz ve ya bir nemlendirme makinesiyle odayı nemli tutabilirsiniz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sıcak havalarda yağmur yağarken, soğuk havalarda kar yağmasının nedeni nedir
 3. Sıcak havada oruç tutmanın püf noktaları, Pratik Bilgiler, sıcak havalarda oruç tutarken s
 4. sıcak havalarda terlemenin ne yararı vardır
 5. Hasta namazı nedir, nasıl kılınır, Hasta namazını kimler kılar
 6. sıcak suyla zayıflama - sıcak suyun faydaları - sıcak suyun vücuda etkisi - kilo verme - d
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş