Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kimler zatürre aşısı yaptırmalı? KİMLER ZATÜRRE AŞISI YAPTIRMALI? Alt solunum yolu hastalıkları arasında en sık rastlananlar arasında yer alan zatürre , akciğer iltihabı olarak tanımlanıyor.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kimler zatürre aşısı yaptırmalı?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kimler zatürre aşısı yaptırmalı?

  KİMLER ZATÜRRE AŞISI YAPTIRMALI?

  Alt solunum yolu hastalıkları arasında en sık rastlananlar arasında yer alan zatürre, akciğer iltihabı olarak tanımlanıyor. Zatürrede, akciğerlerde bulunan hava kesecikleri iltihabi bir sıvıyla doluyor ve akciğerlerin oksijen alışverişi bozuluyor. Zatürre belirtilerinin türlerine göre değiştiğini söyleyen Dr. Tokgöz hastalığın belirtilerini, “Bakteriyel zatürrede ateş, titreme, öksürük, sarı yeşil renkte veya kanlı balgam, göğüs ağrısı ve terleme olabiliyor. Virütik zatürrede ateşin yanında baş ağrısı, kuru öksürük, kas ağrısı ve halsizlik gibi gribal enfeksiyon belirtileri görülebiliyor. Mycoplasma zatürresinde ise en yaygın şikâyet öksürüktür” şeklinde özetliyor.

  Zatürre tedavisinin nedene, hastanın yaşına, altta başka kronik bir hastalık bulunup bulunmamasına göre yapıldığını söyleyen Tokgöz, “Genç ve sağlıklı erişkinlerde bakteriyel, mycoplasma ve ricketsia enfeksiyonlarında antibiyotik kullanımı tedavide başarı sağlıyor. Viral zarürrelerde iyileşme kendiliğinden olabiliyor. Antibiyotiklerin yanı sıra ağrı ve ateş için parasetemol veya nonsteroid antiinflamatuvar ilaçlar, balgam söktürücü ilaçlar kullanılıyor. Hastalara diyetlerine dikkat etmeleri ve günde en az 8 bardak su içmeleri öneriliyor” bilgisini veriyor.

  Dr. Tokgöz, zatürre aşısının ise özellikle kalp, akciğer, kan, böbrek ve diyabet hastaları, dalağı alınmış kişiler, 65 yaşın üzerindekiler ile bakımevi vb. yerlerde yaşayanlar gibi yüksek risk taşıyan kişilere yapılması gerektiğini söylüyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rahim Ağzı Kanseri Serviks Kanseri Ve Aşısı kolposkopi - rahim ağzı kanserin kimlerde sık
 3. Kimler işsizlik parası alabilir? - işssizlik parasını kimler alır?
 4. İşsizlik maaşından kimler yararlanabilir kimler yararlanamaz?
 5. Rotavirüs Aşısı
 6. Çocuklarda Zatürre
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş