Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

sağlığımıza zararlı alışkanlıklar nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sağlığımıza Zararlı Alışkanlıklardan Nasıl Korunabiliriz Zararlı alışkanlıklar ve zararları Zararlı alışkanlıklar ve spor Zararlı alışkanlıklar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 40      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Sağlığımıza Zararlı Alışkanlıklar Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlığımıza Zararlı Alışkanlıklar Nelerdir

  Zararlı alışkanlıklar hakkında bilgi

  Sağlığa zararlı alışkanlıkların iyi bilinmesi ve kavranması gerekmektedir.

  Sigaranın Zararları
  Sigara, tütünün işletilmesiyle birlikte, öncelikle nikotin olmak üzre birçok zararlı madde ve kimyasal içermektedir. Sigara içerisindeki bu maddeler dolayısıyla alışkanlık yapar ve ciddi sağlık sorunlarına yol açar.
  Alkolün Zararları
  Alkol birçok terimde birçok madde ve kimyasalı içinde barındıran bir tür zararlı maddedir. İçerisinde kullanılan kimyasal maddeler sanayide ve dezenfeksiyonda işlemlerinde değişik amaçlarla kullanılmaktadır.
  Uyuşturucu Madde Bağımlılığı
  Yatıştırıcı, keyif veren, uyarıcı etkisi olan ve bağımlılık yapıp ilerledikçe miktarı artırılan, bıraktığınız zaman birşeyden yoksun gibi olduğunuzu hissetiren bu tarz belirtiler ve ilaç veya maddelere uyuşturucu madde adı verilmektedir.
  Bağımlılık Nedir
  Keyif veren ve uyuşturan maddelerin bazı insanlara zarar vermesine karşın kullanılmasına devam edilmesine bağımlılık adı verilir. Kısacası sağlığa zararı olan maddelerin alışkanlık ve tutkunluk haline denir.
  Fizilsel Bağımlılık
  Bedensel bağımlılık olarakta adlandırılır.Bedensel açıdan devamlı sağlığa zararlı olan maddelerin alınmasına fiziksel bağımlılık adı verilmektedir. Fiziksel bağımlılık evresinde alışkanlık haline gelmiş sağlığa zararı olan maddelerin bırakılmasında yoksunluk gibi belirtiler gösterir.
  Psikolojik Bağımlılık
  Ruhsal bağımlılık adıda verilmektedir. Keyif veren ve bir anlık rahatlama verip sağlığa zararlı maddelerin aynı duyguyu tekrar yaşamak için bu maddeler karşı eğilim olmasına psikolojik bağımlılık adı verilir.Alınan maddeler bu evrede sürekli artmaktadır. Bunun tek sebebi ise alındığında hissedilen duygunun tekrar hissetme isteğidir.
  Sigara Alışkanlığı
  İçinde bulunan nikotin ve diğer kimyasallarla birlikte sigaranın keyif verici olan özelliği nedeniyle sürekli kullanılma isteği vermektedir.
  Pasif İçicilik
  Sigara içilen ortamlarda sigara içmediği halde bulunan, ortamdaki sigara dumandan zarar gören kişiye pasif içici adı verilir.

 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  Neu MORA-Terapi...
  Biorezonans ya da biraz daha özelleşmiş ismiyle MORA-Terapi kısaca maddelerin çevresine yaydığı frekansların kullanılarak vücudun o maddeye karşı enerjetik bir yolla uyarılması işlemidir. Bu işlemi aşılamaya da benzetmek mümkün olabilir. Amaç alerjen ya da bağımlılık yapan maddeye karşı vücutta bir "silkelenme" ve "temizlenme" hâli yaratabilmektir. MORA-Terapi ya da genel olarak biorezonans tedavilerinde vücuda madde verilmez yani maddenin kimyasal özelliği kullanılmaz. Bunun yerine maddenin fiziksel özellikleri (elektromanyetik ışınımları) kullanılır.
  Yöntem birbirinin ayna görüntüsü ile iki frekansın birbirini yok edeceği bilgisinden yola çıkar. Sigara tedavilerinde, içilen sigaradan alınan frekans (elektromanyetik yayılım), elektronik olarak ters çevrilerek (ayna görüntüsü olarak) çok küçük elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Yapılan işlem vücuda düşük frekanslarda (radyo sinyalleri gibi) yayın yapmak gibidir. Bağımlılık yaratan maddeden alınan frekans paterninin ayna görüntüsünün vücuda verilmesi ve iki ters frekans paterninin birbirini ortadan kaldıracağı bilgisi... Yani kısaca MORA-Terapi bağımlılık yapan madenin çevresine yaydığı frekansların vücuttan silinmesi işlemidir.

  Alkol tedavilerinde de yapılan işlem sadece alkolün frekansının silinmesi olmayıp, vücudun yaydığı elektromanyetik frekansların da düzenlenmesi olduğundan, yapılan MORA seanslarının kişinin psikolojik durumu üzerinde de belirgin bir etkisi görülür. Genelde görülen şey anksiyete (sıkıntı hâlinin) ortadan kalkması ve genel bir sakinlik, rahatlama hâlidir. MORA-Terapinin bu etkisi alkol bırakma konusundaki başarının bir başka sebebidir. Ancak psikolojik durumun desteklenmesi MORA-Terapi yanında renk terapileriyle de sağlanmaktadır.

  Sigara tedavilerinde, içilen sigaradan alınan frekans (elektromanyetik yayılım), elektronik olarak ters çevrilerek (ayna görüntüsü olarak) çok küçük elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Yapılan işlem vücuda düşük frekanslarda (radyo sinyalleri gibi) yayın yapmak gibidir. Bağımlılık yaratan maddeden alınan frekans paterninin ayna görüntüsünün vücuda verilmesi ve iki ters frekans paterninin birbirini ortadan kaldıracağı bilgisi... Yani kısaca MORA-Terapi bağımlılık yapan madenin çevresine yaydığı frekansların vücuttan silinmesi işlemidir.

  Zayıflama tedavilerinde ise; Neu.MORA-Terapi'nin hamur işleri, şeker ve tatlılar vs. benzeri kilo aldıran gıdalar üzerinden zayıflama amaçlı kullanımında bahsedilen “silme” işlemi “karbonhidrat tipi gıdalar” üzerinden yapılmaktadır. Yani size kilo aldıran gıdalar "bağımlılık yapan maddeler" gibi algılanmakta ve bunlar üzerinden bağımlılık tedavisi uygulanmaktadır.
  Dr. Ersal S. Işık
  Aile Hekimliği Uzmanı
  NEOSANTE Neu.MORA


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş