Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kişilik Bozukluğu Durumlarında Neler Yapılmalı Kişilik bozukluğu (anksiyete) , huzursuzluk , korku ya da endişe ile ilişkili kötü hislerin kişinin ruh ve aklında birleştirilmesidir. Herşeyden

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kişilik Bozukluğu Durumlarında Neler Yapılmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kişilik Bozukluğu Durumlarında Neler Yapılmalı

  Kişilik bozukluğu (anksiyete), huzursuzluk, korku ya da endişe ile ilişkili kötü hislerin kişinin ruh ve aklında birleştirilmesidir.
  Herşeyden korkma ve kaçma belirgin belirtileridir. Kalp çarpıntısı, yorgunluk, bulantı, göğüs ağrısı, nefes darlığı, mide ve baş ağrısı gibi fiziksel etkiler ile kendini gösterir. Panik atakla ortak yanları vardır.

  Günlük yaşamdaki herşey, herkes ve heryerden korkma, kaygı içinde olmak, kişiye huzursuzluk verir. Yanlış düşüncelere kapılma durumu, hayal kurma ve buna inanarak yaşama durumu vardır. Kişinin okul,, ev ve sosyal hayatı fazlasıyla etkilenir.
  Sinirlilik, terleme, düşünme-karra verme güçlüğü, konsantrasyon güçlüğü, sık tuvalete gitme, titreme, uykuda düşme, kendi kendine konuşma diğer belirtilerdir. Depresyon, alkol, uyuşturucu, fobiler, obsesif kompulsif bozukluk diğer anksiyete bozukluklarıdır. Genetik ve çevresel faktörler nedenleridir. Beyin üzerindeki mesajlar sinirlerden doğru taşınmazsa anksiyeteye neden olur.
  Çevresel faktörler ise, travma, taciz, ölüm, kaza, ayrılıklar, mekan değişikliği gibi sebepleri vardır. Kafein ve nikotin kötüleştirebilir. Ergenlikte sık rastlanır. Kadınlarda daha çok görülür. Çoğu kişide günümüzde görülmeye başlanmıştır. Kötü hayat şartları bunu tetikler.
  Tedavisi için, mutlaka psikolog ya da psikiyatrist desteği alınmalıdır. Korku veren ve istenmeyen yerlerden ve kişilerden uzaklaşmak, huzurlu bir ortama kavuşmak, pozitif kişilerle birlikte olmak kesin tedavilerindendir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. kişilik bozukluğu nedir
 3. Kişilik Bozukluğu Çeşitleri Nedir Hakkında Bilgi
 4. Çekingen kişilik bozukluğu nasıl tedavi edilir, Çekingen Kişilik Bozukluğunun Belirti ve N
 5. Antisosyal Kişilik Bozukluğu Belirtileri ve Tedavisi
 6. Çekingen Kişilik Bozukluğu Hakkında Bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş