Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Panik atak yapan hastalıklar Panik atak görüntüsünü neler ortaya çıkarıyor?* Bir insan panik atak geçirirken acil polikliniklere gidi­yor , burada da en çok kalp rahatsızlığıyla

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Panik atak yapan hastalıklar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Panik atak yapan hastalıklar
  Panik atak görüntüsünü neler ortaya çıkarıyor?* Bir insan panik atak geçirirken acil polikliniklere gidi­yor, burada da en çok kalp rahatsızlığıyla karıştırılıyor, hastaların bu konuda bilgili olması lazım. Panik atak diye önyargıyla psikologlara gidenlerin de, “acaba bu panik atağı ortaya çıkaran başka hastalıklar var mı” diye düşün­mesi gerekir. Bu hastalıkları ise şöyle sıralayabiliriz:
  Kalp-damar hastalıkları,
  Kalp vurum sayısının artması,
  Mitral kapak darlığı, miyokart enfarktüsü,
  Mitral kapak yetersizliği,
  Aort kapak darlığı yetersizliği,
  Mitral kapak prolapsusu,
  Kan basıncı yüksekliği ya da düşüklüğü,
  Gelip geçici kansızlık,
  Solunum güçlüğü,
  Akciğer hastalıkları,
  Kan şekerinde düşme,
  Kansızlık,
  Sinir sistemi hastalıkları,
  Miyasteni,
  Epilepsiler,
  Baş dönmesi,
  Kişilik bunalımları,
  Cinsel kimlik bozukluğu,
  Madde bağımlılığı,
  Akut ve kronik tüm organik hastalıklar,
  Şizofreni başlangıcı,
  Histeri,
  Aşırı çay ve kahve kullanımı.
  Bu hastalıkların çoğu panik atak gibi nöbet geliştirebi­lir. Böyle durumlarla karşılaşınca hekimlerin ne düşünme­si lazım?
  Her iki seçeneği de düşünmesi lazım. Herkes kendi stresini kendi yaratır, ortamın sizin için endişe verici, kay­gı verici, bedensel ve ruhsal olarak sizi tehdit eden bir or­tam olması bunları doğurur. Bulutlu bir havanın arkasın­dan bir sürü dram üretebilirsiniz. Yalnızsanız karamsar, korkak hale gelebilirsiniz. Sadece koşullar değil, ortam değil, o koşulları algılayan insan önemli, sürekli kaygısı yüksek olan, duyarlı, duygusal ve mükemmeliyetçi insan­lar bu sorunları en çok yaşıyor. Her şeyi en ince ayrıntısı­na kadar düşünen insanlar bunu yaşar. Bunun yararları ve zararları olabilir, çünkü insanlardan da ayrıntılı olmaları­nı beklersiniz ve bulamazsınız. O zaman kendinizi ruhsal olarak tehdit altında görüp bedeninizi de zorlarsınız. Bun­lar bir araya gelince genel kaygı bozukluğunu ve panik nöbet yaşama şanssızlığını gösteriyorsunuz. Enerjinin bir başka yere nakliyle atabilir insan bunu. Resim yapabilir, müzik yapabilir, mesleğinde iyi olma konusunda gayret gösterebilir. Çoğulcu zekanız nerede gelişmişse o doğrul­tuda kendinizi geliştirebilirsiniz. Çoğulcu zekayı tanımla­mak gerekirse; öncelikle zeka testlerini değerlendirmek ge­rekiyor. Zeka testleri 1905 yılında geliştirildi. Öğrencile­rin okul başarısını somut olarak değerlendirmek için ya­pıldı bu testler. Ve görüldü ki, aynı IQ’ya sahip çocukla­rın farklı yönleri gelişmişti ve bu gelişmişlik onlara farklı başarılar sunuyordu. Bu noktada zekaya, IQ içinde geliş­miş olan bir beceri, yetenek olarak yaklaşan da var, ayrıca IQ dışında oluşmuş bir zekalar toplamından söz eden de var. Çoğulcu zeka denildiğinde; dil ve sözün ön planda ol­duğu zeka, mantık ve matematik zekası, görsel zeka, işit­sel zeka, iletişim becerisi zekası, içsel zeka, doğa zekası, bedensel zeka akla gelebilir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Panik atak nedir,Panik atak nedenleri ve tedavisi,panik atak belirtileri,panik atak nasıl
 3. Panik Atak Hakkında, Panik Atak, Panik Atak Hastalığı, Panik Atak Hastalığı Hakkında, Pani
 4. Panik Atak Nedir?, Panik Atak Forum
 5. Panik Atak nedir? Panik atak tedavisi nasıldır?
 6. Panik atak nedir, panik atak nedenleri, belirtisi ve panik atak tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş