Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yemeğin Ardından İçilen Sıcak Çayın Zararları Herkes yemeğin ardından sıcak bir bardak çay arar. Ama dikkat..Belki bir lokantada belki de bir misafirliktesinizdir ama yine de

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yemeğin Ardından İçilen Sıcak Çayın Zararları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yemeğin Ardından İçilen Sıcak Çayın Zararları
  Herkes yemeğin ardından sıcak bir bardak çay arar. Ama dikkat..Belki bir lokantada belki de bir misafirliktesinizdir ama yine de taze demlenmiş bir bardak çayın verdiği keyif gibisi yoktur. Ama dikkat! Çünkü yemekten hemen sonra içtiğiniz çay size keyif verdiği gibi sağlığınızın bozulmasına da neden olabilir.

  TİRYAKİLERE ÖNEMLİ UYARILAR


  Bir lokantadasınız yemeğinizi yediniz, ardından ilk isteyeceğiniz şey bir bardak çaydır… Ya da bir misafirliktesiniz. Daha sofradan kalkmadan mutfakta ocağın üzerinde buharı tüten bir çaydanlık görmek, demlenmeyi bekleyen taze çay yapraklarının kokusunu duymak mümkündür.

  Ancak bu alışkanlığımıza artık dur demenin vakti geldi. Neden mi? Çünkü yemeğin ardından içtiğimiz çay, yemekte demir içeren bir besin tüketildiyse, demirin vücutta emilimini sınırlıyor.

  KAHVE TUTKUNLARI NE YAPMALI


  Örneğin yemekte yüksek oranda demir içeren yiyeceklerden biri olan kırmızı et tükettiyseniz, yemeğin ardından çay içtiğinizde vücudunuz aldığınız demirden faydalanamayacak. Kahve için de aynı şey geçerli tabi.
  Buna engel olmak aslında çok zor değil. Sadece yemeğin ardından çay içmekte biraz sabır göstermeniz gerekiyor. En az bir saat beklemek gibi.

  Eğer aneminiz varsa buna daha da önem göstermeniz gerekiyor. Anemi rahatsızlığı olanların çay tüketimini yemekten 2 saat sonra ya kadar kaydırması gerekiyor. Çayınızı daha az demli ve limon ekleyerek içmeniz de bir miktar c vitamini almanızı sağlayacaktır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Çayın Zararları Nelerdir
 3. Sert Su İle Yapılan Çayın Bulanık Olmasının Ve Demlerken Çayın Demini Tam Almamasının Sebe
 4. Çayın Nasıl Demlendiğiyle İlgili Bir Araştırma
 5. Dünyanın En Sıcak Ülkesi, Dünyanın en sıcak yeri neresi, Dünyanın en sıcak ülkesi hangisi
 6. sıcak suyla zayıflama - sıcak suyun faydaları - sıcak suyun vücuda etkisi - kilo verme - d
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş