Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hipoglisemiden nasıl korunmalıdır? Hipoglisemiden nasıl korunmalıdır? Hipoglisemi tedavi edilmesi yanında , olaya neden olan faktörler bertaraf edilmeli ve hastanın bu duruma gelmesi önlenmelidir. Hipoglisemiden dolayı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hipoglisemiden nasıl korunmalıdır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hipoglisemiden nasıl korunmalıdır?


  Hipoglisemiden nasıl korunmalıdır?

  Hipoglisemi tedavi edilmesi yanında, olaya neden olan faktörler bertaraf edilmeli ve hastanın bu duruma gelmesi önlenmelidir. Hipoglisemiden dolayı bazen ilaçlar ve doktor suçlanarak hasta tedaviyi bırakabilmektedir.
  • Lütfen doktorunuza haber vermeden ilaçlarınızın miktarını arttırmayın. Özellikle diyetinizi değiştirecekseniz, ilacı artırmak yerine yiyeceklerinizi kontrollü yiyin.
  • Şeker düşürücü ilaçlarınızı hep aynı saatte almaya çalışın. İlaçtan sonra yemeklerinizi düzenli yiyin, ara öğünlerinizi ihmal etmeyin.
  • İlaçlarınızın, yiyeceklerinizin kan şekerinizi nasıl etkilediğini görebilmek için evde düzenli olarak kan -şekerinizi ölçün.
  Doktorunuz hangi yöntemle şekerinizi izlemeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır. Böylece doktorunuz tedavinizi daha iyi düzenleyebilecektir. Alışveriş, spor, yürüyüş, otomobil kullanma gibi olağandışı bedensel faaliyette bulunacaksanız önceden şekerinizi ölçün, mutlaka yanınızda ek yiyecek bulundurun. Spor öncesi ve sonrası şekerinizi idare etme konusunda doktorunuz size yardımcı olacaktır.
  • Ek ilaç kullanmanız gerekiyorsa mutlaka doktorunuza sorun.
  • Yanınızda, cüzdanınızda, çantanızda, cebinizde diyabetli olduğunuzu bildirir bir kimlik bulundurun. Böylece gerektiğinde, size vakit geçirmeden yardım edilebilecektir.
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tarihi Mekanlar Neden Korunmalıdır
 3. almanyada yaşayan çocuklar nasıl giyinir nasıl beslenir nasıl oyun oynar
 4. Almanya çocukları nasıl giyinirler nasıl beslenirler nasıl oynarlar
 5. azerbaycan çocukları nasıl giyinir nasıl beslenir nasıl oyun oynarlar
 6. ispanyadaki çocuklar nasıl beslenirler, nasıl giyinirler, nasıl oyun oynarlar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş