Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bronzlaşırken Güneş Lekelerine Dikkat! Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Ayfer Aydın , (UV) güneş ışınlarının insan cil din in erken yaşlanmasına neden olduğunu belirterek

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bronzlaşırken Güneş Lekelerine Dikkat!

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bronzlaşırken Güneş Lekelerine Dikkat!

  Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Ayfer Aydın, (UV) güneş ışınlarının insan cildinin erken yaşlanmasına neden olduğunu belirterek özellikle yazın güneşten korunma önerilerini sıraladı.
  • Uzun saatler güneş altında kalmayın. Güneş ışınlarında zararlı etkilere neden olan Ultraviyole (UV) ışınları, deri yaşlanmasının yanında deri kanserinin ve deride “hiperpigmentasyon” denilen düzensiz lekelerin oluşmasına da yol açıyor. Daha çok güneşe maruz kalan yüz, göğüs ve kollarda, kırışıklıklar, çiller, güneş lekeleri olarak bilinen yıldız şeklinde kahverengi lekeler, bacak ve kollarda ufak beyaz lekeler oluşuyor. Güneş ışınlarına maruz kalındıkça lekelerin renklerinde koyulaşma daha belirgin olarak ortaya çıkıyor. Bu lekeleri tetikleyen etkenler atasında güneş ışınlarının yanı sıra solaryum da yer alıyor. Bu kahverengi lekeleri kişinin hormonal dengesi, genetik özellikleri, yeme içme düzeni ve ilaçlar da etkiliyor. Deride ise solukluk, kuruluk, tahriş ve esneklik kaybı, deri esnekliğinde artma, gevşeklik, kılcal damarlarda çatlama gibi değişiklikler meydana geliyor. Ultraviyole radyasyon, deri yaşlanmasının yanında deri kanserleri ve deride hiperpigmentasyon denilen düzensiz lekelerin oluşmasına sebep olur.
  • Deri kanseri gerçeğini unutmayın. Yapılan deneylerde, güneşten tam olarak korunan çocuklarda deri kanserinin yüzde 98 oranında azaldığı görülüyor. Güneşlenmenin son 50 yılda artması, deri kanserlerinin görülme sıklığını da artırıyor. Özellikle ışık gören bölgelerde sert, kızarık, üzeri damarlı bir yapıda olan yaralar, koparıldıkça tekrarlayan kabuklanmalar, birden koyulaşan (siyahlaşan) benler, kenarları düzensizleşen, hızla büyüyen, etrafında beyaz renkli hale oluşan, renk değişiklikleri gelişen benler deri kanserlerinin belirtileri olarak kabul ediliyor.
  • Güneşe karşı en büyük yardımcılarınız. Güneşten koruyucu, en az 50 faktör olan kremler sürülerek güneşe çıkılması gerekiyor. Yüzü ve vücudu kaplayacak şekilde sürülmesi gereken kremler denize girip çıktıkça etkisini kaybedeceğinden, gün içinde birkaç kez tekrarlanması öneriliyor. Ancak bu koruma faktörlerini kullanmak bizlere yine de tüm gün ve özellikle güneş ışınlarının daha dik geldiği ve daha zararlı olduğu öğlen saatlerinde güneşte uzun süreli kalma hakkını vermez. Koruyucu kremlerin yanı sıra şapka ve güneş gözlüğü kullanarak, gölgede ve 11.00- 16.00 saatleri dışında güneşlenmek gerekiyor.
  • Yazın cilt sağlığını korumak için…
  • <LI class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Açık renkli ve koruyucu tarzda giyinilmeli. <LI class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Güneş gözlüğü kullanılmalı. <LI class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Geniş kenarlıklı şapkalar kullanılmalı. <LI class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">UV ışınlarının en yoğun olduğu 11:00 - 13:00 saatleri arasında gölgede kalmaya özen gösterilmeli. <LI class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">Güneşe çıkmadan yarım saat önce güneş koruyucu krem sürülmeli. <LI class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-list: l0 level1 lfo1; tab-stops: list 36.0pt">6 aydan küçük bebekler uzun süre güneşte bekletilmemeli.
  • Güneşten korunmaya erken çocukluk yaşlarında başlanılmalı.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Güneş Nedir? Güneş ve Güneş Sistemi Hakkında Bilgi
 3. Güneş lekelerine kesin çözüm nedir
 4. Güneş kremi alırken nelere dikkat etmek gerekir
 5. Çin Malı Güneş Gözlüğü ve Lense Dikkat
 6. Çil ve güneş lekeleri için özel formüller, Güneş Lekelerine Karşı Özel Formüller
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş