Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Depresyon ile çikolata arasındaki ilginç ilişki ortaya çıktı! Depresyondaki kadın ve erkeklerin daha fazla çikolata yediği ve yenen çikolata miktarının depresyonun şiddetine göre değiştiği bildirildi.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Depresyon ve ÇikoLata

  Sponsorlu Bağlantılar
  Depresyon ile çikolata arasındaki ilginç ilişki ortaya çıktı!
  Depresyondaki kadın ve erkeklerin daha fazla çikolata yediği ve yenen çikolata miktarının depresyonun şiddetine göre değiştiği bildirildi.

  California Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Beatrice Golomb ve ekibinin yaptığı, "Archives of Internal Medicine" dergisinde yayımlanan araştırmada bilim adamları, depresyon ilacı kullanmayan, kalp-damar ya da şeker hastalığı olmayan yaklaşık bin yetişkinin çikolata yeme alışkanlığı ve ruh hali arasındaki bağlantıyı araştırdı.

  Katılımcıların bir haftada yedikleri çikolata miktarı belirlendi ve depresyon seviyeleri Epidemiyolojik Çalışmalar Merkezi-Depresyon Skalasına (CES-D) göre değerlendirildi.

  Araştırmanın sonunda, şiddetli depresyonda olan kadın ve erkek katılımcıların, ayda yaklaşık 12 porsiyon (bir porsiyon yaklaşık 28 gram), depresyon belirtisi göstermeyen katılımcıların ise ayda 5 porsiyon çikolata yediği belirlendi. Orta şiddette depresyon geçirenlerin de ayda 8 porsiyon çikolata yediği görüldü.

  Araştırmanın kısa bir dönemi kapsaması nedeniyle çikolatanın depresyon belirtilerini artırıp artırmadığını ya da azaltıp azaltmadığını anlamının mümkün olmadığını belirten bilim adamları, çikolatanın depresyondaki rolünün belirlenmesi için başka araştırmaların da yapılması gerektiğini vurguladı.

  Araştırmada sütlü ve siyah (bitter) çikolata ayrımı yapılmadı.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Depresyon nedir depresiflik depresyon nedenleri psikotik depresyon
 3. Depresyon, Depresyon Nedir, Depresyon Belirtileri Nelerdir, Depresyon Hakkında
 4. Çikolata nasıl yapılır, çikolata tarifi, çikolatanın yapılışı, evde çikolata yapılışı, evd
 5. Kim demiş çikolata sivilce yapar diye, çikolata hakkında bilgi
 6. Depresyon Nedir,Depresyon Belirtileri Nelerdir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş