Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Günde bir diş sarımsak yemenk bakterilere karşı antibiyotik etkisi yapıyor... Prof. Dr. Ahmet Maranki , 70 derde deva olarak bilinen sarımsağın çiğ olarak tüketilmesinin daha

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Antibiyotik Yerine Sarımak Tüketin

  Sponsorlu Bağlantılar
  Günde bir diş sarımsak yemenk bakterilere karşı antibiyotik etkisi yapıyor...  Prof. Dr. Ahmet Maranki, 70 derde deva olarak bilinen sarımsağın çiğ olarak tüketilmesinin daha faydalı olduğunu ayrıca sarımsaklar arasında içinde bulunan "Selenyum" maddesi nedeniyle Taşköprü sarımsağının diğer sarımsaklardan daha faydalı olduğunu kaydetti.

  Maranki, "Sarımsağı çiğ olarak tüketmek gerekir. Çünkü sarımsağın bünyesinde bulunan alliin, çiğ olarak tüketilince alicine dönüşerek, etkisini daha çok artırır. Sarımsak antibakteriyel özelliği yanında, antifungal ve antiviral etkiye de sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendiren sarımsak, aynı zamanda doğal bir antibiyotik olarak kabul edilir. Günümüzde bağışıklık sistemini güçlendirmesi, cinsellik, kolesterol, sindirim sistemi, saç dökülmesi gibi faydalarının yanı sıra sarımsağın birçok bakteriye karşı penisilin, eritromisin, streptomisin ve tetrosilin gibi reçete ile satılan ilaçların etkisini gösterdiği bilinmektedir. Kansere karşı güçlü etkilerinin olduğu yapılan pek çok araştırmalarda kanıtlanmıştır" dedi.

  Her gün en az bir diş sarımsağın tüketilmesi, her yemekte sarımsak kullanılması gerektiğini dile getiren Maranki, sarımsak kullanırken de içindeki gerek "selenyum" maddesi nedeniyle, gerekse kükürt ve fosfor oranının diğer sarımsaklara oranla yüksek olması nedeniyle Taşköprü sarımsağının tercih edilebileceğini söyledi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Gıda zehirlenmesi antibiyotik
 3. Diş İşlemlerinden Önce Antibiyotik Tedavisi diş sağlığı antibiyotik kullanımı - diş tedavi
 4. Bayramda Kolesterolünüzün Yükselmemesi İçin Eti Sebze İle Tüketin
 5. Sağlıklı Kalp İçin Balık Yağı Tüketin
 6. FeLç Riskine Karşı ÇikoLata Tüketin
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş