Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Migreniniz varsa ağrıyı arttıran besinlerden uzak durun , düzenli egzersiz yapın , uykusuz kalmayın. Memorial Hastanesinden Nöroloji Uzmanı Dr. Abdullah Özkardeş Burç FM'de Cengiz Tan'ın

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Migren Ağrısını HafifLeten BesinLer

  Sponsorlu Bağlantılar
  Migreniniz varsa ağrıyı arttıran besinlerden uzak durun, düzenli egzersiz yapın, uykusuz kalmayın.

  Memorial Hastanesinden Nöroloji Uzmanı Dr. Abdullah Özkardeş Burç FM'de Cengiz Tan'ın hazırlayıp sunduğu Önce Sağlık programına konuk oldu. Dr. Özkardeş ''Erkek ve kız çocuklarında migren görülme eşitken, kızlarda adet dönemlerinin başlaması ile bu oran %25 artmakta. Menapoz ile birlikte bu oran kadınlarda düşüyor ve migren semptomları azalıyor'' dedi.

  Stes, yorgunluk, açlık, uykusuzluk migreni tetikleyen unsurlardır diyen Özkardeş, migren düzen seven bir nörolojik hastalıktır bunun için migren hastaları daha hassas olmalı dedi.

  Dr. Özkardeş, nelere karşı ağrı tetikleniyor bunu rahatlıkla anlayabilmek için hastanın ağrı günlükleri tutması gerektiğini söyledi.

  Başka hastalıklarla karışmaması ve doğru tanı konulması için mutlaka MR çekilmesi gerektiğini söyleyen Dr. Abdullah Özkardeş, genellikle şakaklarda zonklayan ağrı, mide bulantısı, kokudan ve ışıktan etkilenme gibi belirtilerin olduğunu anlattı. Dr. Özkardeş ''migrenin kesin tedavisi yok ataklar azaltılıyor veya parasetamol ilaçlarla ağrı kontrol altına alınıyor'' dedi.

  Migreninde kendi arasında çeşitleri olduğunu anlatan Dr. Özkardeş klasik migrenin haricinde görülen Auralı migrende ağrı gelmeden önce görme bozukluğu, uyuşukluk olur, yaklaşık 30 dakika sonra ağrı başlar dedi. Ayrıca Auralı migreni olan kadınların doğum kontrol hapı kullanmaması gerektiğini bunun damarda tıkanıklık yaptığını sözlerine ekledi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Migren Hastalığı Migren Tedavisi - Migren Hastalığı Özellikleri - Migren Başlamasının Sebe
 3. B12 Vitamini Bulunan Besinler - B12 Vitamininin Bulunduğu Besinler
 4. Migren Ve Migren Tedavisi
 5. Migren Agrilari - Migren Belirtileri
 6. Migren Nedir, Migren Çeşitleri, Baş ağrısı Migren Ağrıları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş