Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kalp krizinin belirtileri nelerdir Kalp krizi damarın tam olarak tıkanmasıyla ortaya çıkan bir süreçtir. Kalp krizi sırasında başlayan göğüs ağrısı ise , tıkanan damar açılana

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kalp krizinin belirtileri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kalp krizinin belirtileri nelerdir

  Kalp krizi damarın tam olarak tıkanmasıyla ortaya çıkan bir süreçtir. Kalp krizi sırasında başlayan göğüs ağrısı ise, tıkanan damar açılana kadar devam eder. Eğer tıkanan damar açılmazsa göğüs ağrısı 8-24 saat arasında geçebilmektedir. Göğüs ağrısının ortaya çıkması için damarın tam olarak tıkanması gerekmiyor. Damarın bir nebze bile tıkanması ağrılara yol açmaktadır.
  Damarı tam tıkanmayan kişilerin ağrıları, tam tıkananlarınkinden farklı bir şekilde seyreder. Örneğin kişinin damarı tam tıkalıysa ağrı her zaman olur. Ancak damar kısmen tıkalı ise, kişi merdiven çıktığında, koştuğunda, yemek yedikten sonra hatta gece yatarken bile göğüs ağrıları başlayabilir. Bu tür ağrılar kısa sürede gelir geçer. 5 ile 7 dakika arasında ağrılarınız gelip geçer. Bu ağrıya anjina pectoris denir. Bu ağrılarda damar tam tıkanmamış ancak daralmıştır. Bu ağrıları bir insan hissediyorsa şanslıdır. Neden mi? Çünkü bir kısım insan bu ağrıları bile hissetmeyebilir ve kalp hastası olduğunu ancak kalp krizi geçirdikten sonra öğrenir.
  Bu ağrıyı hissedenler doktora giderek, bir eforla ortaya çıkan göğüs ağrılarının sebebini kalp krizi geçirmeden öğrenebilirler.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 1929 Ekonomik krizinin Türkiye ye etkileri nelerdir?
 3. Bilgi Kanserin Belirtileri, Kanser Hastalığının Ön Belirtileri Nelerdir
 4. Kalp büyümesi nedir, Kalp Büyümesi Nasıl Oluşur, Kalp büyümesi nedenleri, Kalp Büyümesine
 5. Kalp Romatizması Belirtileri
 6. Gebelik Belirtileri, Hamilelik Belirtileri Nelerdir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş