Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kalın Bağırsak İltihabı ve Tedavisi kalın bağırsak iltihabı belirtileri - kalın bağırsak iltihabı nedir - kalın bağırsak iltihabı tedavisi - kalın bağırsak iltihabının belirtileri Kalın

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kalın Bağırsak İltihabı ve Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kalın Bağırsak İltihabı ve Tedavisi

  kalın bağırsak iltihabı belirtileri - kalın bağırsak iltihabı nedir - kalın bağırsak iltihabı tedavisi - kalın bağırsak iltihabının belirtileri  Kalın Bağırsak İltihabı: Kolit, kalın barsağın iltihaplanması ile ortaya çıkan bir sindirim sistemi hastalığıdır.

  Kolitin Nedenleri: Kalın Bağırsak İltihabının Nedenleri henüz kesin olarak bilinmemekle birlikte, bağışıklık sistemindeki zayıflıktan ya da bir virüs veya bakterinin neden olduğu hasardan kaynaklandığı hakkında teoriler bulunmaktadır. Bulaşıcı değildir, fakat kalıtımsal özellik gösterebilir.

  Kolit Belirtileri: Kalın Bağırsak İltihabının belirtileri aniden ortaya çıkabileceği gibi yavaş yavaş da gelişebilir. Hastada kanlı ishal, karın ağrısı ve yüksek ateş görülür. Ayrıca, halsizlik, kansızlık, iştahsızlık ve kilo kaybı da belirtiler arasındadır. Ruhsal gerginlik belirtileri arttırır.

  Kolit Tedavisi: Tedavisi için öncelikle doktora başvurmak gerekir. Doktorunuzun tavsiye edeceği tedavinin yanı sıra, istirahat etmek, dengeli ve sağlıklı beslenmek yararlıdır. Alkol ve sigaradan uzak durulmalıdır. Bütün hastalarda olmamakla birlikte, bazı hastalar süt, peynir, baharatlı yiyecekler gibi besinlerin şikayetlerini arttırdığını belirtmektedir.

  Bu gibi durumlarda, şikayetleri arttıran besinlerden uzak durmak faydalıdır. Tedavi için doğru beslenmenin yanında ilaç tedavisi ve cerrahi müdahale gerekebilir. Tedavide amaç iltihabı kontrol altına almak, şikayetleri azaltmak ve iltihabın neden olduğu beslenme bozukluklarının önüne geçmektir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kalın Bağırsak Ne İşe Yarar
 3. Kalın Bağırsak Nedir Kısaca
 4. Kalın Bağırsak Sözlük Anlamı
 5. Kalın Bağırsak Nedir Vikipedi
 6. Kalın Bağırsak Nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş